24 Ekim haftası vizyona 9 film giriyor.Filmlerden 5’i yerli film,4’ü yabancı film.

Yabancı filmler: Fury, Annabella, Ya Aşksa, Aşkın Halleri

Yerli filmler ise: Nergis Hanım, Delisin! Delisin!, Kağıttan Kayıklar, Sabit Kanca2, Birleşen Gönüller.

Viral Mecmua‘da daha önce sizlere  Fury     , Ya Aşksa    ,   Aşkın Halleri , Birleşen  Gönüller   ,   Annabella     filmlerini tanıtmıştık.

Nergis Hanım 

Dram türündeki filmin yönetmeni: Görkem Sarkan.

Oyuncular: Settar Tanrıöğen, Zerrin Sümer, Begüm Akkaya, Faruk Barman.

Filmin Konusu:

Orta yaşlı Ekrem, Alzheimer’li annesine bakmak için tüm hayatını, hayallerini ve isteklerini ertelemiştir. Ana-oğul, küçücük bir evin içinde birbirinin aynı günler geçirmekte, hastalığın gölgesinde var olmaya çalışmaktadır. Ancak Ekrem’in sabrı giderek azalır. Bugün, belki de diğer günlerden farklı olacaktır.

Delisin!Delisin!

Komedi türündeki filmin yönetmeni: olga Baş.

Oyuncular: Çetin Altay, Turgut Tunçalp, Ender Gülçiçek, Ferzan Hekimoğlu, Arzu Yanardağ.

Filmin Konusu:

Kendine has karakterler sergileyen Sadri, Asabi Rami ve Tombik Fırat aynı akıl hastanesinde tedavi gören diğer hastalara göre daha farklı üç yakın arkadaştır.Şizofreni teşhisiyle hastaneye sonradan gelen Arhan’ın dışarıdaki hayatın nimetlerinden faydalanışı ve etkileyici anlatımının teşviki ile Sadri, Rami ve Fırat daha önce hiç yaşamadıkları bir hayata sürükleyici bir maceraya atılacaklardır.Tabii akıl hastanesinden kaçarak…


Hastaneden ele geçirdikleri çok eski bir minibüsle başlayan bu yolculukları sırasında aralarına katılan davetsiz misafir özgür ruhlu Burcu hem üçlünün yaşayacağı bu macera dolu serüvene bambaşka bir tat katacak hem de yavaş yavaş oluşturacakları samimiyetle yolculuklarının rotasını belirleyecektir.

 
https://www.youtube.com/watch?v=ifyPj760yM8
  

 

Sabit Kanca2

Komedi türündeki filmin yönetmeni: Alper Mestçi.

Oyuncular: İsmail Baki Tuncer, Damla Ersubaşı, İrfan Aslanhan, Zeki Ocak, Turabi Çamkıran.

Filmin Konusu:

Sabit’in ev sahibi Rıfat Amca, evlendirme programında Rencide adlı bir kadını görüp beğenir. Ancak buluştuklarında Rencide, Rıfat Amca için aynı şeyleri hissetmez. Birikmiş kira borçları yüzünden Sabit, ikisinin arasını yapmak için uğraşmak zorunda kalır. Ancak o sırada Rencide’nin kızı Zeliş’in eski sevgilisi Turabi çıkagelir. Zeliş’i yeniden kazanabilmek için Rencide’yi kaçırır ve işler iyice arapsaçına döner.