Bu hafta vizyona 8 film giriyor.4’ü yabancı,4’ü yerli film.

Labirent:Ölümcül Kaçış, EğerYaşarsam,Monako Prensesi Grace,Yeryüzünde 20.000 Gün,yerli filimler ise Çilek,Tersine,Böcek filmleri,Kanunsuzlar.

Viral Mecmua’da daha önce sizlere Monako Prensesi GraceYeryüzünde 20.000 Gün, Çilek   filmlerini tanıtmıştık.

Labirent: Ölümcül Kaçış

Bilim Kurgu,aksiyon, türündeki filmin yönetmeni:Wes Ball.

Oyuncular:Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Patricia Clarkson, Will Poulter, Thomas Brodie-sangster.

Filmin Konusu:

Thomas(Dylan O’Brien) adlı bir genç, beraberinde 60 çocukla birlikte bir labirente hapsolur. Uyandığında kendisini labirentte bulan Thomas ismi haricinde hiçbirşey hatırlamamaktadır. Thomas, Glade adını verdikleri bir tür kapalı kasabamsı alanda olduklarını öğreniyor. Burada yetişkinler yok. Sadece onlu yaşlarında erkek çocuklar var. Ve hepsinin de ayrı bir görevi. Bir şekilde hayata tutunmaya, bir şeyler yapmaya çalışırken, diğer yandan da bulundukları yerden çıkmaya çalışmaktadırlar. 

Eğer Yaşarsam

Dram türündeki  filmin yönetmeni:R.j. Cutler.

Oyuncular:Chloë Grace Moretz,Lauren Lee Smith , Mireille Enos, Liana Liberato, Joshua Leonard.

Filmin Konusu:

Gayle Forman’ın çok satan romanı “If I Stay/Eğer Yaşarsam” beyaz perdeye taşınıyor. Mia Hall (Moretz) hayatında karşı karşıya kalacağı en zor kararın Juillard’da müzik hayallerinin peşinden gitmek ile hayatının aşkı Adam’la (Blackley) beraber olmak için farklı bir yol izlemek arasında olacağını sanıyordur. Fakat tasasız bir aile gezintisi olması gereken araba yolculuğu bir anda her şeyi değiştirir; şimdi Mia’nın hayatı pamuk ipliğine bağlıdır. Pek çok şeyin açıklığa kavuştuğu bir gün boyunca ölüm ile yaşam arasında sıkışıp kalan genç kızın vermesi gereken tek bir karar kalmıştır; ve bu karar yalnızca geleceğini değil, kaderini de belirleyecektir.

 

Kanunsuzlar

Komedi türündeki filmin yönetmeni:Barış Erçetin.

Oyuncular:Bülent Çolak, Orhan Eşkin, Levent İnanır, Erdinç Kurt, Kerem Corogil.

Filmin Konusu:

İso ve Cengo macerasever iki arkadaştır. Bir gün 1965 model kırmızı renkli Mustang araba ile yolculuğa çıkarlar. Fakat şeytanın işi yoktur ve yolcuklarında başlarına bela olacak çoraplar örer! Dahası önce Cengo’yu sonra da İso’yu yoldan çıkarır.

https://www.youtube.com/watch?v=n3bQHXISPgM

Tersine

Dram türündeki filmin yönetmeni:Faik Ahmet Akıncı.

Oyuncular:Turan Özdemir,Cumhur Sarı, Şenol Ipek, Senem Hakkı, Nilgün Barutçu.

Filmin konusu:

Ya tacize uğrayan, tecavüze uğrayan, dayak yiyen erkekler olsaydı? “Tersine” filmi, toplumdaki cinsiyet ayrımcılığı konusuna fazlasıyla empatik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. 

 

Böcek 

Yönetmen:Bora Tekay.

 

Oyuncular:Erdal Beşikçioğlu, Hakan Yılmaz, Tamer Karadağlı, Öner Erkan, Salih Kalyon.

 

Filmin Konusu:

Uğur ve Barış çocukluk arkadaşıdır. Barış’ın motor imalatçısı dayısı Engin’in onlara açtığı DVD dükkanını işletmektedirler. Uğur, Barış’ın kuzeni, Engin’in de kızkardeşi olan Leyla’ya aşıktır. Leyla da Uğur’a karşı boş değildir; zaman zaman abisinin haberi olmadan Uğur’la gizli gizli buluşurlar. Leyla’nın en büyük isteği abisinin boyunduruğundan kurtulmak ve Uğur’la yeni bir hayat kurmaktır. Fakat Uğur bu yolda Leyla’ya pek de yardımcı olamamaktadır. Hangi yüzle Engin’in karşısına çıkıp Leyla’yı isteyecektir? Daha kendi hayatını yoluna koyamamıştır. Çözüm Barış’tan gelir. Uğur ve Leyla’nın başrollerde oynadığı bir film çekeceklerdir.
Ancak bu işin sandıkları kadar kolay olmadığını çektiklerini izlediklerinde anlarlar. Yardım ararken karşılarına bir yönetmen çıkar. Bora yaşadıklarından dolayı sektöre küsmüş kendini resim yapmaya vermiştir. Barış ve Uğur’da gördüğü cevherle gaza gelen Bora, bekleyen bir projelerini hayata geçirmek üzere eski ortağı Haluk’u arar. Haluk geçirdiği trafik kazasının travmasıyla artık yazamayan bir senaristtir. En büyük derdi evsahibine borcu ve iki çocuğunun okul taksididir. Para kaynağı Engin’i duyan Haluk ekibe dahil olur.