Akbank Sanat’ta Ocak’ta Şiir Var

Akbank Sanat, “Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları” ile Türk edebiyatının usta kalemlerini ağırlama devam ediyor. Küçük İskender’in moderatörlüğündeki 15 Ocak ve 22 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek söyleşilerde Günümüz Türk Şiiri’nin ustaları Akbank Sanat’ta olacak.

 

Etkinlik kapsamında ilk olarak 15 Ocak 2015, Perşembe günü saat 19.30’da, Türk şiirinin yaşayan en önemli isimleri arasında yer alan Haydar Ergülen, Turgay Fişekçi, Metin Cengiz ve Gonca Özmen’in kendi pencerelerinden yazın hayatlarını değerlendirecekleri “Günümüz Türk Şiiri I” başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. Küçük İskender’in moderatörlüğündeki söyleşide, usta şairler geçmişten günümüze Türk şiirinin geçirdiği evreler, yön aldığı akımlar ve kaybettiğimiz büyük şairlerin bizlere bıraktıkları zenginlikler üzerine görüşlerini aktaracaklar.

 

Ocak ayında gerçekleştirilecek Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları’nın ikincisinde ise  22 Ocak 2015, Perşembe günü yeni kuşak şairler küçük İskender’in konuk olacak. “Günümüz Türk Şiiri II” başlıklı söyleşide Şakir Özüdoğru, Sinem Sal, Ekin Metin Sözüpek ve Arif Erguvan Türk şiirinin son durumunu değerlendirecek, kendi tarzlarını ve yazım alışkanlıklarını katılımcılarla paylaşacak.

 

Günümüz Türk Şiiri I

Konuşmacılar: Haydar Ergülen, Turgay Fişekçi, Metin Cengiz, Gonca Özmen

Moderatör:  Küçük İskender

Tarih: 15 Ocak 2015, Perşembe

Yer: Akbank Sanat

Saat: 19:30

Günümüz Türk Şiiri II

Konuşmacılar: Şakir Özüdoğru, Sinem Sal, Arif Erguvan, Ekin Metin Sözüpek

Moderatör:  Küçük İskender

Tarih: 22 Ocak 2015, Perşembe saat 19.30’da

Yer:  Akbank Sanat

Saat: 19:30

Etkinlik ücretsizdir