İş Oyuncuları “Perde” diyor… 

İş Bankası ve İştirak çalışanlarından meydana gelen İş Oyuncuları Tiyatro Topluluğu İngiliz yazar William Shakespeare’in en çok sergilenen komedyalarından biri olan On İkinci Gece’yi kendilerine has yorumlarıyla bir kez daha sahneye taşıyor. Shakespeare’e başka bir açıdan bakmayı denedikleri oyunun bundan iki yıl önce İş Sanat’ta gerçekleştirilen galası ile sahneye adım atan topluluğa yine İş Bankası’nın müzikle ilgilenen çalışanlarının oluşturduğu “İş Bankası Orkestrası” eşlik ediyor.

Yönetmenliğini tiyatronun genç ve başarılı yönetmeni ve aynı zamanda bir İş Bankası çalışanı olan Abdullah Cabaluz’un üstlendiği On İkinci Gece, kurum çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımlara verilen “Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü”ne layık bulunmuştu.

Klasik olanı çağdaş olanla buluşturarak kendi oyun evrenini yaratan İş Oyuncuları seyirciyi çok tanıdık ama bir o kadar da masalsı bir evrene çağıran yorumuyla, bu evrensel yazarı günümüz seyircisiyle yeniden buluşturuyor. Oyundan elde edilen gelir TOÇEV’e bağışlanacaktır.  

İş Sanat’ta, 23 Şubat 2014 15:00’de.