Yarış başladı! Formula 1’de Shell’e karşı Greenpeace eylemi!

Greenpeace, Shell’in kirli Kuzey Kutbu sondajı planlarını açığa çıkardı. Hem de tüm dünyanın gözü önünde! Formula 1 Belçika Grand Prix’inde!

Greenpeace eylemcileri, Formula 1 Belçika Grand Prix’sinde, VIP bölümünün karşısındaki çatıdan astığı 20 metre uzunluğundaki pankartla Shell’in Kuzey Kutbu’ndaki petrol armama planlarını protesto etti. Pankartta şöyle yazıyor: “Arctic Drilling? Shell NO” (Kuzey Kutbu’nda petrol aramak mı? Hayır Shell)

Shell, F1’in ihtişamından kendine pay çıkarmayı ve bu yarışın kazananı gibi davranmayı umuyor. Shell’in gizli planlarıyla ilgili gerçekleri ortaya çıkarmak ve bu işten sütten çıkmış ak kaşık gibi sıyrılamayacağını göstermek için Greenpeace bugün harekete geçti.

Formula 1 gibi büyük çaplı, yenilik ve mühendislik tutkunlarının sevdiği bir etkinliğe sponsor olan Shell’in beklentisi ne? Dikkat dağıtmak. Dünyanın en sıra dışı hava şartlarına sahip bölgelerinden birinde, yani Kuzey Kutbu’nda, tüm deneyimsizliğiyle yapacağı petrol sondajı planlarını gözlerden gizlemek.

Greenpeace gemisi Arctic Sunrise, Rus Buzul Denizi’nde sondaj yapmaya çalışan petrol şirketlerinin yarışına tanıklık ediyor.

Sizde tıklayın  ve Kuzey Kutbu’nu kurtarma yarışına katılın : www.savethearctic.org/?fbSBP!