Gezi Parkı’nın yıkımını durdurmak için sabah 7:30’dan itibaren Nöbet başlayacak

Taksim’deki Topçu Kışlası’nın AVM ve rezidans yapılmasının planlandığı Gezi Parkı’nda geceyarısı yıkımı başladı.

Gezi Parkı’nın Divan Oteli tarafındaki duvar yıkıldı, makinalar parkın içine girdi.Parka toplananlar kazıyı engellediler. Gezi Parkı’nda bulunan 50 kişilik bir grubun müdahalesiyle iş makinalarının çalışmayı şimdilik durdurduğu öğrenildi.

Taksim İçin Ayağa Kalk platformu sosyal medya aracılığıyla #ayağakalk hastag’i ile yıkıma karşı dayanışmaya çağırdı.

Sosyal Medya’da yorumlar’dan bazıları:

Bilsay Sarper Arslan?@Bilsay_  İnsanin karsisina, beton yiginlarini,Yasamin karsisina, vahsice tüketimi koyuyorlar.. Yasami tüketiyorlar.. #ayağakalk GeziParkıİçin Taksime.

deniz atam ®?@denizatam  Gitarını, çayını, tavlanı, kitabını al 07:30’dan itibaren Gezi Parkı’na gel! Parkı “Hack”liyoruz. Senin olana sahip çık! #ayağakalk

Tuba Bauhofer?@springrose12  #Ayağakalk Uykularindan,sagliklarindan feda ederek #TaksimGeziParki nin korunmasi icin su anda orda nobet tutan cesur yureklere selam olsun!

Deniz Kestane?@denizkestane  bırakacakları miras avm, beton, inşaatlar. torunları ağaçlarla değil, avm’lerin havalandırmasıyla büyür artık. #ayağakalk

Wahhab Ayhan?@Vahhaba  #ayağakalk GeziParkıİçin , ağaçlar için Taksim’e gidiyoruz!

Harun Tekin?@harun_tekin  #ayağakalk ve sabırla diren. kimsenin hiç bir katkısını küçümseme. elinden geleni yap ve en çok da sana benzemeyenlerle paylaş derdini..

 

Son Dakika

Polis, Gezi parkında nöbet tutanlara biber gazı ile müdahale etti!

Taksim’e gelen BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder dokunulmazlığından faydanalarak polis barikatını geçti ve iş makinesinin önünde durdu. Bunun üzerine yıkım durduruldu.

Yıkımın yasal olmadığı belirten Sırrı Sürayya Önder, Gezi Parkı’nda bekleyişine devam edeceğini açıkladı. Göstericiler de parktaki nöbetlerine devam ediyor.

 
 

Ozel sirket elemanlarina zabita yelegi giydirmisler. Neo liberal sistemin ozeti budur

onların zulmü, kepçesi, buldozeri varsa sizin arkanızda milyonlarca cesur yürek var.

Bu akşam 19:00’da Gezi Parkı’nda toplanılıyor. Kalabalık olacağız! Büyük buluşma için Gezi Parkı’na!