“Brokeback Dağı” filmindeki performansıyla büyük çıkış yakalayan ve rol aldığı projelerde birçok ödüle layık görülen Jake Gyllenhaal, “Nightcrawler – Gece Vurgunu” filminde canlandırdığı tüyler ürpertici aynı zamanda karizmatik karakterle film otoritelerinin ve kitlelerin şimdiden dikkatini çekti. Yüksek tempolu suç haberciliği yapmak isteyen azimli ve kararlı Lou Bloom karakterini canlandıran Gyllenhaal’ın performansıyla baş döndürdüğü film, 28 Kasım’da beyazperdede sinemaseverlerle buluşuyor.

 

“Nightcrawler – Gece Vurgunu”ndaki performansıyla Hollywood’daki birçok film otoritesinden olumlu eleştiriler alan, şimdiden Oscar adaylığına kesin gözüyle bakılan Jake Gyllenhaal, canlandırdığı Lou Bloom karakteriyle beyazperdeye damga vuracak gibi gözüküyor.

 

Her polis sireninin, her kurbanın, dökülen her kanın paraya dönüştüğünü fark eden Lou Bloom, suç habercisi olarak büyük çıkışı yapabilmek için, yakaladığı hikâyeyi etik dışı, risk dolu, zekice bir planla yönlendiriyor. Kendi hikâyesinin doğru ve yanlışlarının arasındaki çizginin giderek belirsizleştiğini fark etmeyen Lou’nun gözünü kariyer hırsı bürüyor.

 

Filmde, Dan Gilroy’un özgün ve sarsıcı senaryosu, John Gilroy’un kurgusuyla birleşince ortaya tüyler ürpertici bir iş çıkıyor.  Jake Gyllenhaal da üstüne düşeni fazlasıyla yerine getirdiği “Nightcrawler – Gece Vurgu”nundaRene Russo da Nina karakteriyle Gyllenhaal ‘a eşlik ediyor.

 

 

 

Filmin Konusu:

Her polis sireninin, her kurbanın, dökülen her kanın paraya dönüştüğünü fark eden Lou Bloom, suç habercisi olarak büyük çıkışı yapabilmek için, yakaladığı hikâyeyi etik dışı, risk dolu, zekice bir plânla yönlendiriyor. Kendi hikâyesinin doğru ve yanlışlarının arasındaki çizginin giderek belirsizleştiğini fark etmeyen Lou’nun gözünü kariyer hırsı bürüyor.

 

Filmin Künyesi:

Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Dağıtım: Mars Dağıtım

İthalat:Tanweer Film

Yönetmen: Dan Gilroy

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Michael Papajohn, Marco Rodriguez