İş Sanat 15. sezonunu Flamenko’nun süper starı Eva Yerbabuena ile noktalıyor. Kurulduğu 1998 yılından beri en yüksek kalitedeki Flamenko dansını müzik ve şarkı ile sunmayı felsefe edinen Eva Yerbabuena ve Flamenko Topluluğu, bu güne kadar sahnelediği sekiz ödüllü gösterisi ile dünya çapında seyircilere renkli ve özgün bir Flamenko deneyimi yaşatıyor.
 
The Guardian’ın “…etkileri tekniğin ötesine uzanan vizyoner, hakim bir dansçı” yorumunda bulunduğu Eva Yerbabuena, çok daha derin ve engin bir Flamenko konseptiyle tüm dünyaya kaygılarını, arzularını, korkularını ve duygularını paylaştığı kendi dans dilini sunmayı amaçlıyor. 2001 yılında efsanevi koreograf Pina Bausch tarafından topluluğunun 25. yıldönümü kutlamaları için Wuppertal, Almanya’ya davet edilen sanatçı, ayrıca Sidney Operası’na davet edilen ilk Flamenko dansçısı olma ayrıcalığına da sahip.
 
Koreografilerini Enrique ‘El Canastero’, Angustillas‘ La Mona’, Mariquilla, Mario Maya ve Johannes García gibi Flamenko ustalarından aldığı eğitimin üzerine inşa eden Yerbabuena, topluluğu ile bugüne kadar Paris’teki Theâtre de la Ville, Londra’daki Sadler’s Wells ve Barbican, New York City Center, Düsseldorf Operası, Sao Paolo’daki Teatro Municipal’in yanı sıra 17. Jerez Flamenko Festivali ve 10. Londra Flamenko Festivali gibi organizasyonlarda nefes kesen performanslar ortaya koydu. 1999, 2000 ve 2001 yıllarında İspanya’nın en seçkin dans ödüllerinden Premios Flamenco Hoy’da En İyi Dansçı seçilirken 2013’de de En iyi Kadın Dansçı kategorisinde Max Ödülü ve Ulusal Ödül Adaylığı’na layık görülen Eva Yerbabuena, Flamenkonun en yetenekli genç sanatçılarından oluşan dinamik topluluğu ile 22 Mayıs gecesi İş Sanat’ta unutulmaz bir kapanış gösterisine imza atacak.