Fil’m Hafızası hazine değerinde bir keşif dosyası ile 3.yılını kutluyor…

 

Sinema Dünyasının Değerli İsimlerinden,  Fil’m Hafızası’nın

3. Yılına Özel Film Keşifleri

 

DVD raflarında, sinema salonlarında, ödül gecelerinde hakkı verilmemiş ‘yalnız ve güzel’ filmlere varana dek sinema tarihini bir bütün olarak ele alan sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası 3 yaşında!

Fil’m Hafızası, keşfetmenin keyfi ile geçen üç yıl şerefine, Yönetmen, yazar, oyuncu ve sinema yazarlarından oluşan çok sayıda değerli ismin severek izlediği ve ‘keşif’ değeri taşıdığını düşündüğü film önerilerini bir araya getirerek rengârenk ve iştah kabartan filmlerle dolu bir keşif dosyası hazırladı.

Sinemaseverlere farklı ve alternatif bir sinema içeriği sunmak üzere faaliyet gösteren Fil’m Hafızası, 3. yılına özel hazırladığı bu keşif dosyası ile takipçilerini, hak ettiği kadar adı duyulmamış yönetmenlerin ve tanınan yönetmenlerin unutulmuş filmlerini keşfetmeye çağırıyor.

Yaşattığı duygular ve bıraktığı izler yıllarca unutulmayacak bu filmleri öneren yönetmen, yazar, oyuncu ve sinema yazarları ise şöyle:

Ahmet Güntan, Aslı Özge, Barış Saydam, Burak Göral, Burcu Aykar, Ceylan Özçelik, Cüneyt Cebenoyan, Defne Halman, Deniz Akça,y Ebru Çeliktuğ, Ege Aydan, Emine Yıldırım, Engin Ertan, Ercan Kesal, Fatih Özgüven, Fırat Yücel, Goncagül Sunar, İmre Tezel, Janet Barış, Kerem Akça, Muhammet Uzuner, Müjde Işıl, Natali Yeres, Nazan Kesal, Pelin Batu, Ramin Matin, Senem Aytaç, Serdar Akbıyık ve Tunca Arslan.

Hazine değerinde filmlerle dolu keşif dosyasına Fil’m Hafızası’nın web sitesi üzerinden ulaşılabilir: