MİNİK FESTİVALCİLERE

Festival “Çocuk Mönüsü” bölümüyle uluslararası çocuk filmi festivallerinde beğeni toplayan yapımları aile boyu izleme fırsatı sunuyor. Thierry Ragobert’in ormanda kaybolan bir maymunun başrolde olduğu diyalogsuz filmi Amazonia‘yı Nişantaşı Citylife City’s Sinemaları’nda saat 13.30’da çocuklarınızla birlikte izleme fırsatını kaçırmayın.

 

ALTIN LALE”LERİ İZLEME ŞANSI

Festivalin bu akşam kapanış töreninde duyurulacak Altın Lale Uluslararası Yarışma En İyi Film ödülünü kazanan film Pazar günü 13.30’da; Altın Lale Ulusal Yarışma’nın kazananı ise21.30’da Atlas Sineması Salon 3’teizlenebilir.

 

KORKU SİNEMAYA GELDİĞİNDE

Alman sinema yazarı Rüdiger Suchsland‘ın ilk yönetmenlik denemesi Caligari: Korku Sinemaya Geldiğinde, dışavurumculuk akımının sinemadaki yansımalarını ve Weimar Cumhuriyeti’ni ele alırken Robert Wiene’nin dışavurumcu klasiği Dr. Caligari’nin Muayenehanesi‘ni merkeze yerleştiriyor. Filmin 13.30’da Atlas Sineması Salon 2’dekigösterimine Suchsland da konuk oluyor.

 

İKİ USTA

Bir ustanın diğer bir ustayla dostluğunu anlatmasına sinemada çok rastlanmıyor. Ettore Scola Felliniyi Anlatıyor ise tam da böyle bir film. Federico Fellini’yle Ettore Scola’nın dostluklarına beyazperde de şahit olmak için Beyoğlu Sineması’nda saat 13:30 gösterimini kaçırmayın.

 

KAMERASIZ ADAM: ALAN BERLİNER RETROSPEKTİFİ

Çağımızın en önemli belgeselcilerinden Alan Berliner’in tüm filmleri, yedinci yılını kutlayan Documentarist’in işbirliğiyle festival kapsamında gösteriliyor. İlk kez festivalde Türkiye’deki sinemaseverlere ulaşacak, ABD’nin sayılı belgesel ustalarından Berliner’in filmleri Akbank Sanat’ta izlenebilir. Bugünkü son gösterimler şöyle:

16.00 Büyük Kuzen79′

18.00En Tatlı Ses60‘.