UEFA Avrupa Ligi Yarı Final rövanş maçında bu  akşam oynanacak deplasmanda Benfica ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’ye başarılar diliyoruz.

“Kalitemizle ve tüm benliğimizle final için mücadele edeceğiz”

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu  Aykut Kocaman ile Kaleci  Volkan Demirel, Benfica karşısında tarihi bir maça çıkacaklarını, takım olarak finale yükselmek için mücadele edeceklerini belirttiler.

Aykut Kocaman ile oyunculardan Volkan Demirel, S.L. Benfica ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi Yarı Final Rövanş maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Luz Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, tarihimizin en önemli maçlarından birine çıkacağımızı belirterek sözlerine başladı ve ekledi:

Öncelikle Lizbon gibi güzel bir şehre geldik. Öncelikle 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayarak sözlerime başlamak isterim. Güçlü bir rakiple oynayacağız. Önemli bir rakip. Maça dair ise, Volkan’ın da dediği gibi en baştan başlayalım.

Tarihimizin en önemli maçı. Final artık yakın.  Maça çıkarken avantaj ya da dejavantaz değerlendirmesinde bulunduk. Benfica tecrübesiyle son 4 yılda düzenlenen büyük turnuvalarda finallerde olmayı başarmış ve bize göre bir adım önde gibi duruyor. Ancak evimizdeki karşılaşmada doğru bir oyun ortaya koyarak rakibi alt etmeyi başardık. Rövanşa gelirken şartları eşitledik. Rakibimizin avantajı ise kendi sahasında oynayacak olması. Avrupa Ligi’nde final oynamak için A’dan Z’ye bütün benliğimizle, kalitemizle mücadele edeceğimizi söylemek isterim.”

 

Haberin devamı için http://www.fenerbahce.org/detay. tıklayınız.