Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Düşler Akademisi ile birlikte Akatlar Kültür Merkezi’nde bir festival düzenleyecek olan Beşiktaş Belediyesi, konser ve benzeri birçok etkinliğin yanı sıra önemli bir sosyal sorumluluk projesine de imza atıyor.

Engellilere istihdam danışmanlığının yanı sıra birçok danışmanlık hizmetinin verileceği stantların açılacağı festivalde, vatandaşlar çeşitli simülasyonlarla engelli olma deneyimi yaşayacak ve engellileri daha iyi anlayıp onlarla empati kuracak.

Beşiktaş Belediyesi, 3 Aralık’ta Dünya Engelliler Günü kapsamında önemli bir etkinlik düzenliyor. Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte, swing, latin ve tango gibi çeşitli dans gösterileri sahnelenecek

17.00’de Kübalı El Sabor Latin Band gösterisi ile başlayacak festivalde dans gösterileri olacak ve saat19.00’da Social Inclusion Band sahne alacak. Festival saat 20.00’de sona erecek.

Engelliler ile empati

Beşiktaş Belediyesi, engelli vatandaşlarımızı bir gün hatırlamak yerine onlara hayatları boyunca yardımcı olacak bir adım da atacak. Engelliler yararına çalışan STK’ların alanda açacağı stantlarda tüm İstanbullular bilgi alabilirken, Beşiktaş Belediyesi açacağı stantlar ile engelli vatandaşlarımıza istihdam danışmanlığının yanı sıra birçok danışmanlık hizmeti verecek.

Bunun dışında, engelli olmanın zorlukları ile empati kurulabilmesi için yerleştirilecek çeşitli simülasyonlar ile vatandaşlar engelli olma deneyimi yaşayabilecek.