Altıdan Sonra Tiyatro/ Kumbaracı50 ve Theater an der Ruhr arasında başlayan partnerlik ilişkisi bu sezon ortak bir projeye dönüşüyor. Yiğit Sertdemir’in temel metnini yazdığı “Ekonomania” adlı oyunu Roberto Ciulli yönetiyor. Helmut Schäfer’ın dramaturjisini yaptığı oyun, Altıdan Sonra Tiyatro ve Theater an der Ruhr oyuncuları tarafından Almanca ve Türkçe (iki dilli) oynanacak.
 
Almanya’da yapılan provaların ardından prömiyeri 18 Eylül 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek oyun; 19-20 Eylül’de 20:30’da ve 21 Eylül’de 15:30’da seyredilebilir. Oyunun Almanya prömiyeri ise 12 Kasım’da Theater an der Ruhr’da gerçekleşecek. “Ekonomania” Aralık ve Nisan ayında İstanbul’da, Şubat ve Mart’ta ise Almanya’da seyirciyle buluşacak.
 
Çok yakın olmayan bir zamanda. Belki yarın. Medeniyet çöplüğü sular altındadır, dil de sular altındadır, sadece birkaç kelime kalmıştır geriye . İnsanlık çürümüştür. Geçmiş yoktur artık, her şey şu andadır. İktidar çoktan görünmez olmuştur ve böylece devler gelişmeye başlamıştır. Şaşırtıcı bir biçimde geçmişten bir oyuncu topluluğu ortaya çıkar. Luigi Pirandello’nun son oyunu “Dağın Devleri”ndekine benzer şekilde, yaşamı içine düştüğü bu güçsüz durumdan kurtarabilmek umuduyla devler için oynamaya karar verirler. Devler acaba gelecek midir?
 
Yaza: YİĞİT SERTDEMİR
Yöneten:  ROBERTO CIULLI
Dramaturg: HELMUT SCHÄFER
Müzik ve Ses Tasarımı: MATTHIAS FLAKE
Dekor Tasarımı: GERHARD BENZ
Kostüm Tasarımı: HEINKE STORK
Işık Tasarımı: RUZDI ALIJI
Makyaj Tasarımı : CANDAN SEDA BALABAN, HANNA BETTGES
Oynayanlar : Aslı Can Kortan, Dagmar Geppert, Ferhat Keskin, Gülhan Kadim, İsmail Sağır, Matthias Flake, Peter Kapusta, Petra von der Beek, Recai Hallaç, Rupert Seidl, Sinem Öcalır ve Steffen Reuber