Dünya çapında dillere dolanan şarkılarda imzası bulunan Rus Kızıl Ordu Korosu, 13 Haziran 2015’te Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gönülleri fethedecek !
 
Dünyanın en büyük ordu korosu Rus Kızıl Ordu Korosu, dünyaca ünlü şarkılarını hayranlarıyla birlikte söylemek üzere İstanbul’da! Dillere destan sahne performansları ve hemen herkes tarafından sevilen “Katyuşa”, “Kalinka”, “Kernina” ve “Ave Maria” gibi şarkılarıyla tanınan topluluk müzikseverlerin gönüllerini fethedecek.
 
Büyük küçük herkesin eşlik ettiği şarkılarda imzası bulunan ekip önce kendine has tarzıyla yorumladığı yerel ezgilere bir kez daha hayat verecek. Rus halk şarkılarından, opera aryalarından, pop ve rock müzik şarkılarına kadar uzanan geniş bir yelpazede şarkılar söyleyecek. Koro programında ayrıca sürpriz Türkçe parçalara da yer verecek.
 
1928 yılında özellikle savaş koşullarında askerlere ve halka moral vermek amacıyla gösterilerine başlayan Kızıl Ordu Korosu, değişik birliklerden gelen, farklı rütbelerde subay ve askerlerin görev aldığı; solistler, koro elemanları, orkestra ve dans gruplarından oluşuyor. Koronun çalıştığı ünlü müzisyenler arasında David Foster, Roger Waters, Jean-Jacques Goldman ve Steve Barakatt gibi birçok popüler sanatçı ve yapımcı yer alıyor.
 
 
13 Haziran 2015
15:30
21:00