Amerikalı sanatçı, söz-yazarı ve aktrist Dolly Parton, 
yepyeni albümü “Blue Smoke” ile sevenlerinin karşısında!
 
Şu sıralar “Blue Smoke World Tour” konserlerini gerçekleştiren Parton, “Blue Smoke” albümünü şu cümlelerle açıklıyor:
 
“Blue Smoke”, tüm kariyerim boyunca ilgilendiğim, çeşitli müzik alanlarında, hayatımın renkleri olmuş tüm unsurları içeriyor.”
 
Tüm zamanların en önemli kadın country sanatçılarından Dolly Parton, 25 RIAA sertifikalı altın, platinyum ve multi-platinyum albüm satışı başarısı yakaladı. Her biri Billboard Country listelerinde 1 numaraya yükselmiş 25 şarkının sahibi olan Parton, bir sanatçı için rekor sayılabilecek 41 stüdyo albümü ve listelere girmiş 110 single yayınladı. Parton’ın yayınladığı tüm single, stüdyo albüm, best of albüm, dijital download ve derleme albümler tüm dünyada toplam 100 milyon üzeri satış başarısı yakaladı. Şimdiye dek 7 Grammy Ödülü, 10 Country Music Association, 5 Country Müzik Ödülü, 3 Amerikan Müzik Ödülü kazanan Parton, Country Music Association tarafından verilen “Yılın Sanatçısı” ödülünü kazanan 5 kadın sanatçıdan biri oldu. Parton 1999’da Country Music Hall of Fame’e katıldı.
 
Müzikal geçmişi 50 yıla dayanan Dolly Parton, şarkılarıyla yeni nesilleri de etkileyecek gibi görünüyor. Sayısız filme ve televizyon yapımına katkısı bulunan Amerikalı yıldız, Nine to Five, Steel Magnolias, The Best Little Whorehouse in Texas, Rhinestone, Straight Talk, ve Joyful Noise ile sinema severlerinde kalbinde de yer etti. Parton, Nine to Five ve Transamerica film müzikleri ile 2 kez Oscar adaylığı elde etti.
 
 
   TRACKLIST
 
1.Blue Smoke
2. Unlikely Angel
3. Don’t Think Twice
4. You Can’t Make Old Friends
5. Home
6. Banks of the Ohio
7. Lay Your Hands on Me
8.  Miss You-Miss Me
9.  If I Had Wings
10. Lover du Jour
11.From Here to the Moon and Back
12.Try
 
 
“DOLLY PARTON – BLUE SMOKE” albümü şimdi,  Sony Music etiketiyle MÜZİK MARKETLERDE!