Usta sanatçı Dilek Türker 70. doğum gününü  sahnede kutlayacak. Türker, kendisinin 70. , Aziz Nesin’in 100. doğum gününü sahnede kutlayarak çifte kutlama yapacak.

Türk Tiyatrosu’nun duayenlerinden Dilek Türker, 2 Şubat Pazartesi akşamı kendisinin 70.’i Aziz Nesin’in ise 100. doğum gününü sahne de kutlayacak. Şişli Kültür Merkezi’nde çok sayıda davetlinin katılacağı özel gecede çifte kutlama yapılırken, sanatçı kutlama sonrası “Hadi Öldürsene Canikom” adlı oyunu sahneleyecek. Gecede Aziz Nesin Vakfı’nıdan öğrenciler de oyunu izleyecek.

Bu güne kadar; Bir Zamanlar Memleketin Birinde , Beni Dünya Kadar Sev , Rosa Luksemburg, Ziyaretçi, Kuvayi Milliye Kadınları , Nakşıdil Sultan , Mustafa Kemal ile Bin Gün-Latife ,  Mutlu Ol Nazım, Merhaba Hayat, Pir Sultan Abdal, Misery , Çalıkuşu, Türkan Işık Yolcusu, Var mısın?, Koca Sinan gibi oyunlarda rol alan Dilek Türker, 1998 yılında ‘Devlet Sanatçısı’ seçilmiş olup, çok sayıda ödüle layık görülmüştür.

 

2 Şubat’ta doğum gününü sahnede kutlayacak olan Dilek Türker’in Mart ayında ise bu kez 50. sanat yılını kutlayacağı öğrenildi.