“Davıd Bowıe Is Happenıng Now” Belgeseli, Moda Ve Sanat ile Türkiye’de ilk kez Zorlu Psm’de Gösterilecek

 

“David Bowie Is Happening Now” belgeseli, Bowie’nin 1. ölüm yıl dönümü anısına özel tüm güne yayılacak bütünleşik etkinlik kapsamında 10 Ocak Salı günü 3c1m’in katkılarıyla ZORLU PSM’de gösterilecek.

 

2013 yılında Victoria & Albert Museum tarafından olus¸turulan ve hala turnede olan, “müze tarihinin en hızlı satan sergi” ünvanını tas¸ıyan “David Bowie Is” sergisinin belgeseli, BAFTA ödülü sahibi Hamish Hamilton tarafından çekildi. Moda, sanat ve müzik ile tüm güne yayılacak etkinlik Vogue Türkiye’nin medya desteğiyle gerçekleşecek.

 

“David Bowie Is Happening Now” belgeseli gösteriminin yanı sıra Türk modasının önemli isimlerinden Deniz Berdan ve Begüm Berdan, Ezra&Tuba, Aslı Filinta, Tuba Ergin, Maid In Love, Jacquette By Elvan, Mavi Kazado’nun Bowie ilhamlı tasarımlarının da sergileneceği ve satışa sunulacağı etkinlik, konuşma serileriyle tüm güne yayılacak.

David Bowie’nin eski sevgilisi, “Psychedelic Suburbia: David Bowie and The Beckenham Arts Lab” kitabı ve The Guardian yazarı Mary Finnigan ile “Bowie ile Yaşamak” ve Vogue Türkiye Presents: “Moda ve Müzik” söyleşileri gösterim öncesinde gerçekleşecek.

 

“David Bowie’nin ölümünden derin üzüntü duyuyoruz. Kültürel hayat üzerine genis¸ kapsamlı etkileri tartışılmaz ve eşsizdir. Film, özel katılımcıların yorumları, harika bir soundtrack ile David Bowie ars¸ivindeki önemli nesnelerle Bowie’nin olagˆanüstü kariyerini ve özel hayatını kes¸fetmek için bir bas¸ka fırsat sunuyor.” V&A Museum es¸ küratörleri Victoria Broackes ve Geoffrey Marsh

 

Film, Bowie’nin sanatsal kariyerini belgeleyen önemli nesnelerin arkasındaki hikayeleri keşfetmek için efsanevi Japon moda tasarımcısı Kansai Yamamoto, Pulp solisti Jarvis Cocker ve diğer özel konuklarla izleyenleri özel bir yolculuğa çıkarıyor. Belgesel, Bowie’in fikirlerinin yaratıcılığını, evrimini açığa çıkarıyor ve Bowie’nin dünyasına yakından bakılmasını sağlıyor.