25. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü Daire’nin oldu.

Yönetmenliği ve senaristliği Atıl İnaç’a ait olan, yapımcılığını Derya Tarım, Tolga Avcil ve Atıl İnaç’ın gerçekleştirdiği “Daire” Adana Altın Koza Uluslararası Film Festivali’nden sonra Ankara Uluslararası Film Festivali’nde de dört ödüle layık görüldü.

Tayfun Pirselimoğlu başkanlığındaki jüri “Daire” filmini En İyi Film, filmdeki Feramus rolüyle Fatih Al’ı en iyi erkek oyuncu, Betül rolü ile Nazan Kesal’ı en iyi kadın oyuncu, Arif rolündeki Erol Babaoğlu’nu en iyi yardımcı erkek oyuncu Ödülleri’ne değer buldu.

“Daire” üniversitedeki öğretim görevini kaybettikten sonra kullanılmayan bir havaalanında güvenlik görevlisi olarak çalışmayı seçen Feramus ile çalıştığı taşra belediye tiyatrosu kapatılınca hayatla inatlaşmak adına bir Cami’de ölü yıkayıcı olmayı kabul eden Betül’ün fırsat bulamadıkları hüzünlü aşkları etrafında gelişiyor.

Yaşamakta olduğumuz sert değişim dönemini konu alan absürd hikâye sıradışı güçlükler, engeller, durumlar karşısında döngüsel olarak daha sıra dışı çarelere, daha şaşırtıcı meydan okumalara cüret eden karakterlerin üzerine kurulu.

https://www.youtube.com/watch?v=kQdOzWfhCvs