Taksim’de başlayan Beşiktaş’ta sıçrayan olaylarda eylemcilere destek veren Beşiktaş Kulübü’nün taraftar grubu Çarşı, taraftarına çağrıda bulunarak “provokasyonlara gelinmemesi” çağrısı yaptı.

İnternet sitesinden yayınladığı açıklamada Çarşı şu uyarıyı yaptı:

“Çarşı’yı kimse paravan olarak kullanmasın! Çarşı’nın üzerinden kimse çıkar sağlamasın! Provokasyonlara sebebiyet verilmesin! Halkın malına zarar verilmesin!  Beşiktaş semtinin esnafı, sanatkârı, emekçisi ve bütün Beşiktaş halkı zarar görmektedir.  Taraftarlarımız semtimizin daha büyük zarar görmemesi için özen göstermelidir.  Semtimizi olası olaylardan uzak tutalım! Beşiktaş Semtine sahip çıkalım!”

Adeta bir sivil toplum örgütü gibi çalışan Çarşı, bugüne kadar sayısız eyleme destek verdi. Sağduyulu tutumuyla Çarşı’ya Twitter’dan da övgü yağdı. Yaşanan son olaylarda bir TOMA aracını ve bir çevik kuvvet polisi kıyafetlerini ellerine geçirmeleri ise esprili yorumlar yapılmasına yol açtı.

Çarşı’nın yanı sıra Galatasaray, Fenerbahçe ve diğer tüm taraftar grupları da eylemlere aktif olarak katılmış ve birliktelik görüntüleri vermişlerdi.

Yorumlar içinhttp://www.nediyor.com tıklayınız