Bu hafta 6 film vizyonda. Peri Masalı ve Meddah yerli filmler, yabancı filmler: Güzel ve Çirkin, Adalet İçin, Binlerce Kez İyi Geceler, Yves SaintLaurento.

Viral Mecmua’da daha önce Adalet İçin,Binlerce Kez İyi Geceler filmlerini tanıtmıştık.

Güzel Ve Çirkin

Fantastik, gerilim, romantik filmin yönetmeni Christophe Gans.

Oyuncular: Vincent Cassel, Eduardo Noriega, Léa Seydoux, Yvonne Catterfeld, Andre Dussollier.

Filmin Konusu:

Disney’in çocuk klasikleri arasına giren Güzel ve Çirkin masalının yeni bir uyarlaması olan film, fantastik ve romantik unsurların yanı sıra gerilim tonu olan bir yapım. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini, daha önce Kurtların Kardeşliği, Sessiz Tepe gibi filmlere imza atmış olan Christophe Gans üstlenirken, başroller Fransız oyuncular Vincent Cassel ve Léa Seydoux.  

 Yves Saint Laurent

Biyografi dram türündeki filmin yönetmeni: Jalil Lespert.

Oyuncular: Pierre NineyGuillaume Gallienne, Charlotte Le BonLaura SmetMarie de Villepin.

Filmin Konusu:

1957 yılında geçen filmde ünlü modacı Yves Saint Laurent’in markasını yaratma süreci anlatılmaktadır. O günlerde henüz 21 yaşında olan St. Laurent, moda gurusu Christian Dior’un sağ koludur. Ama Dior’un beklenmedik ölümüyle kaderi değişir. İşin başına geçen Saint Laurent, ilk tasarımını hazırladıktan sonra büyük bir şöhret kazanır. Artık moda dünyasının yükselen yıldızıdır. Bir moda şovu sırasında ise Pierre Bergé ile karşılaştığında ise hayatını tamamen değiştirecek bir ilişkiye adım atmış olur. Birbirlerine aşık olan ikili, iş hayatında da birlikte hareket etmeye başlarlar. Yine de Yves Saint Laurent’in yaratıcılığı hem özel hayatını hem de iş yaşamını derinden etkilemeye başlayacaktır.

Peri Masalı

Romantik filmin yönetmeni Biray Dalkıran.

Oyuncular: Alp Korkmaz, Itır Esen, Emre Kızılırmak, Sedef Şahin, Çetin Altay

Filmin Konusu:

Peri Masalı, iki gencin duygu yüklü aşk hikayesini beyazperdeye taşıyor. Şimdiye kadar yayınlanan video klipleri de çok ilgi gören filmin ayrıca aynı adlı kitabı da vizyondan önce satışa sunulmuştu.

Meddah

Dram türündeki filmin yönetmeni: Batur Emin Akyel

Oyuncular: Haldun Boysan,Beyza Şekerci,Hakan Gerçek,Mehmet Atay, Tolga Evren.

Filmin Konusu:

Aziz, eskiden çok meşhur bir tiyatro oyuncusuyken şimdilerde otel odalarında etrafındaki bir iki dostunun yardımlarıyla yaşamaya çalışan yaşlı bir adamdır. Arada sırada vefalı bir insan olan organizatör Veli’nin ayarladığı gösterilerde meddahlık yaparak kazandığı üç beş kuruş para da ancak otel parasını karşılamaktadır.

Hızlı yaşadığı hayat Aziz’in tüm vücudunu özellikle de kalbini fazlaca yormuştur. Fazla yaşayacak zamanı olmadığının farkında olan Aziz geçmişinde yaptığı bir hata yüzünden çektiği vicdan azabını dindirmek, af dilemek üzere son yolculuğuna çıkar. Veli’ye yalvararak dahil olduğu turne ekibi ile çıktığı bu yolculuğun gerçek sebebini Aziz dışında kimse bilmemektedir.