Bu hafta 9 film vizyonda.5 yerli film,4 yabancı film var.

Yabancı filmler:Hız Tutkusu,Büyük Usta,Rüzgar Yükseliyor,Zamanda Yolculuk.Yerli filmler ise 

Sadece Sen,Kemerlerinizi Bağlayın,Köksüz,Zaman Makinesi,Dursun Çavuş.

Viral Mecmua’da dahaönce Köksüz,  ZamandaYolculuk,   Kemerlerinizi Bağlayın,   Dursun Çavuş filmlerini tanıtmıştık.

 

Büyük Usta

Aksiyon,biyografi,dram türündeki filmin yönetmeni: Kar Wai Wong.

Oyuncular:Ziyi Zhang ,Hye-kyo Song Tony Leung Chiu Wai Chen Chang   Cung Le.

Filmin Konusu:

30lu yıllarda dövüş sanatlarının popüler olmasıyla giderek daha fazla insan Güney Çin’deki Foshan’daki profesyonelerden bu sanatı öğrenmek ister. Bazı deneyimli ustalar karşılaştıkları kişileri sınar ve karşılıklı çatışmalar olur… Tüm konsantrasyonlarını elde etmek her yeri kilitlerler ve çatışmalar bitmeden kimsenin dışarı çıkmasına izin verilmez. Bir sonuç alınana kadar ne yemek vardır ne de dinlenmek. Ip Man dövüş sanatlarında olağanüstü yetenekli zengin bir genç adamdır ama mütevazi bir kişidir ama tevazü onu dertten kurtarmaz bir gün bu çatışmalardan birinin ortasında kalır ve kurtulmak için tüm yeteneğini kullanmak zorundadır. Ustalar onun dövüş yeteneğine hayran kalır Kung usta ve kızı Kung Yi de bunlar arasındadır genç kızın bu yeni gence ilgi duyması gecikmez.(Dövüş sanatları ustası Ip Man; Bruce Lee eğitim hikayesi) 

Film için Atilla Dorsay T24’deki yazısında şu yorumu yapıyor:”Sonuç olarak film, nefes kesici, güzelliğin zirvesi, gizemli bir Doğu masalı veya farklı bir kültürün eşsiz şarkısı vb. olası övgülerin yanısıra, alabildiğine opak bir kapalı kutu, çözülmemiş bir büyük bulmaca gibi kalıyor. Ve bu da bizim rasyonel (olmaya alışmış/ alıştırılmış) zihinlerimiz için yeterince doyurucu olamıyor. Ne yazık!..”Sadece Sen

Romantik,dram türündeki filmin yönetmeni:Hakan Yonat.

Oyuncular:Belçim Bilgin Erdoğan ,İbrahim Çelikkol ,Kerem Can ,Necmi Yapıcı Cezmi Baskın

Filmin Konusu:

Karmaşık ve zor bir dönemden geçen eski boksör Ali (İbrahim Çelikkol) ile sıradan bir hayat süren görme engelli Hazal’ın (Belçim Bilgin) tanışmasının ardından bir süre sonra aralarında büyük bir aşk başlar. Çekingen ve durgun bir ruh hali yaşayan Ali’nin kalbi Hazal’a atmaya başlar. Karşılıklı bu aşk bir gün Hazal’ın hikayesini anlatmasıyla yeni bir boyut kazandırır. Hazal’ın hikayesi Ali’ye hayatındaki yanlışları hatırlatacaktır. Hayatını Hazal’a adayan Ali’nin aşkı için son bir dövüşe daha çıkması gerekecektir.