Teşvikiye Sanat Galerisi, 7 Şubat-7 Mart 2014 tarihleri arasında Bente Christensen-Ernst’in “Sınırda” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor. Yaşamını ve sanat üretimini Antakya ve Danimarka hattında sürdüren sanatçının hiperrealist resimleri, izleyicileri farklı coğrafyaların ve bu coğrafyalardaki gündelik hayatın çarpıcı renkler ve çelişkilerle yüklü dünyasına davet ediyor.

Sergi, coğrafi anlamda bir hudut kadar, sanatçının iki kültür arasında durduğu nokta; bir dünyadan diğerine baktığı geçirgen bir eşik, bir metafor olarak sınır kavramına gönderme yapıyor. Bente Christensen-Ernst’in, Doğu ve Batı kültürlerinin iç içe geçtiği yapıtlarında devleşen obje ve figürleri, göz alıcı renklerinin yanısıra, hareket duygusunun baskın olduğu güçlü kompozisyonlar içerisinde fazlasıyla seyretme arzusu uyandırıyorlar. Öte taraftan da sanatçının, yaşadığı coğrafyalarda gözlemlediği gerilimler ve deneyimlediği bir aradalıkların metaforik izdüşümleri olarak öne çıkıyorlar.

 Bente Christensen-Ernst’in son yıllarda ürettiği yapıtlarından oluşan “Sınırda” 7 Şubat’tan itibaren Teşvikiye Sanat Galerisi’nde izleyicilerini bekliyor.