Bengü dinlenme rekorları kıran single albümlerinin ardından 7’nci solo albümü “İkinci Hâl” ile hayranlarının karşısına çıkıyor. Bengü’nün yeni albümünün çıkış şarkısı ise ‘Sahici’ adını taşıyor.

Korkma Kalbim, İki Melek, Kocaman Öpüyorum, Unut Beni, Saat 3 , Yaralı ve Saygımdan gibi şarkılarıyla milyonların kalbini fetheden Bengü, yeni albümü “İkinci Hâl” ile müzik listelerine zirveden giriş yapmaya hazırlanıyor. Yeni albümün çıkış şarkısı dijital ortamda satışa sunulan Bengü, yepyeni şarkılardan oluşan “İkinci Hâl”i için iddialı konuşuyor.

Çıkardığı tüm albümler ve şarkılarıyla rekorları kıran şarkıcı; “İkinci Hâl” için “Hem müziğimle, hem ruhumla başka bir haldeyim. Bu halimi en iyi şarkılarım anlatacak” diyor.

Bengü yeni albümü için düzenlemelerde Murat Yeter, Erdem Kınay, Mustafa Ceceli ve Barış Özesener ile çalıştı. 11 şarkılık yeni albümünde, daha önce Yaralı ve Saygımdan şarkılarının söz yazarı ve bestecisi Zeki Güner ile yine birlikte çalışan Bengü ayrıca Deniz Erten, Şehrazat, Serkan Kavuşan ve Ebru Elver’den de şarkılar aldı.

Bengü’nün; sahibi olduğu BNG Müzik ve DMC işbirliğiyle bayram sonrasımüzikseverlerle buluşacak “İkinci Hâl”in albüm fotoğrafları Candaş Arın  tarafından çekildi.

“İkinci Hâl” in ilk çıkış şarkısı “Sahici” nin klibi Burak Ertaş yönetmenliğinde çekildi. 20 saat süren klip Büyük Londra Oteli’nde çekildi, klipte Bengü’ye 70 kişilik bir ekip eşlik etti.