Bengin, ilk solo albümü “Ah Kalbim” ile dinleyicileriyle buluşuyor…

 

Bengin’in ilk solo albümü “Ah Kalbim”, ADM Müzik Yapım etiketiyle tüm seçkin müzik marketlerde yerini aldı.

Birçok etkinlikte gerçekleştirdiği sahne performansıyla büyük dikkat çeken Bengin’in 12 şarkıdan oluşan ilk albümünde, 10 şarkının söz ve müziği sanatçıya ait. Genç jenerasyonun yakından takip ettiği Bengin’in, popüler ezgiler taşıyan “hit” adayı şarkılarının yanı sıra kendine has üslubuyla yorumladığı anonim türkü “Esti Baharın Nesimi” de albümde yer alıyor.

Romantizmin Sesi…

Duygu yüklü şarkı sözleri ve besteleriyle dikkat çeken sanatçı, müzik otoritelerince “Romantizmin Sesi” olarak adlandırılıyor. Ses tonu ve şarkıları seslendirme biçimiyle, eserlere duygusal bir yoğunluk katmayı başaran sanatçı, kalbinden geçenleri bir araya getirdiği albümündeki şarkılara, sesiyle de büyük bir romantizm katıyor.

1999’dan bu yana müzik sektöründe yer alan sanatçı, yaklaşık 2 yıldır emek verdiği albümünü, “Dilinin söyleyemediği sözleri toparladığı” bir çalışma olarak tanımlıyor. Aşkı, hasreti, özlemi ve yalnızlığı albümünde paylaştığını ifade eden Bengin’in ilk albümü “Ah Kalbim, müzik dünyasının duayenlerinin ve önemli yeteneklerinin imzasını da taşıyor. ADM Müzik Yapım etiketiyle müzik marketlerde yerini alan “Ah Kalbim”de; Ansable Yaylı Grubu, Altan Turan, Serhan Yasdıman, Nurhat Şensesli, Mehmet Akatay, Ali Yılmaz, Aykut Sütoğlu ve Samet Ustaoğlu, enstrümanlarıyla “Bengin’e eşlik ediyorlar.

İlk klip bir sosyal sorumluluk projesi

Albümün ilk klibi, bir sosyal sorumluluk projesi olarak “Gitme” adlı şarkıya çekilecek. Klip, Türkiye’de ve dünyada büyük önem taşıyan down sendromuna dikkat çeken duygu yüklü bir senaryoya sahip. Yönetmenliğini, sektöründe önemli bir yer edinen Görsel Çözümler Ajansı’ndan Ercan Yılmaz’ın yaptığı klip, film tadında senaryosuyla da dikkat çekiyor.

Bu haber de ilginizi çekebilir