“20. BEDİA MUVAHHİD ÖDÜLÜ” 
EYLÜL SOĞUKÇAY’A VERİLDİ
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Türk Kadınlar Birliği’nin birlikte oluşturduğu “20. Bedia Muvahhid Ödül Töreni”, 30 Mayıs 2014 Cuma günü Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Uğurtan Atakan yönetiminde gerçekleştirildi. Ödül bu yıl, Şehir Tiyatroları oyuncusu Eylül Soğukçay’a verildi. 
 
Şehir Tiyatroları oyuncusu Özge Özder’in sunduğu ödül töreninde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi Başkanı Selma Durak, Celile Toyon Uysal, Nazan Yatgın, Nesrin Kadıoğlu, Bensu Orhunöz, Tuğrul Arsever, Derya Çetinel ve Okan Patırer katılımcı olarak yer aldı.
 
Etkinlikte; Hilmi Zafer Şahin, Uğurtan Atakan, Selma Durak, Celile Toyon Uysal, Nazan Yatgın birer konuşma yaptı. Hilmi Zafer Şahin konuşmasında; çevirmen, oyun yazarı, oyuncu, yönetmen Bedia Muvahhid’in yüz yılı yakalamış olan bir tiyatronun doksan yılında yüce ve güçlü bir ad olduğunu belirterek, “Sanıyorum hepimiz onun adı önünde yalnızca saygıyla eğilebiliyoruz. Böylece ne olmamız gerektiğini de düşünebiliyoruz.” dedi. 
 
Bensu Orhunöz ve Tuğrul Arsever’in sunduğu tango gösterisiyle açılan etkinlik, Özge Midilli’nin yazıp yönettiği “Körlük” adlı dans gösterisiyle sona erdi.