Başka Sinema Salonlarında Beyoğlu Pera ve Kadıköy Moda Sahnesinde 7 Şubat 2014 ‘den itibaren Şubat ayı boyunca izleyebilirsiniz.
 
 
İnsan bazen bir delilik yapar.
Zamanın Soytarılığına İnat Hayatla Düello Yapanların Hikayesi 
Bazen insan en aptalca ve saçma görünen şeyi yapar.  Herşeyin üzerine geldiğini ve bunu umursamadığını göstermek ister. Hayatla inatlaşmanın keyfi gizlidir bu kararlarda.
 
“Daire” üniversitedeki öğretim görevini kaybettikten sonra kullanılmayan bir havaalanında güvenlik görevlisi olarak çalışmayı seçen Feramus ile çalıştığı taşra belediye tiyatrosu kapatılınca hayatla inatlaşmak adına bir Cami’de ölü yıkayıcı olmayı kabul eden Betül’ün fırsat bulamadıkları hüzünlü aşkları etrafında gelişir.
 
Yaşamakta olduğumuz sert değişim dönemini konu alan “Daire“ sıradışı güçlükler, engeller, durumlar karşısında döngüsel olarak daha sıra dışı çarelere, daha şaşırtıcı meydan okumalara cürret eden karakterlerin kullanılmayan bir havaalanı etrafında gelişen trajikomik hikayesini seyirci ile buluşturuyor.
.  
“Daire” 2011 yılında Güneydoğu Avrupa film network’ü kapsamında üç ayrı ülkede senaryo, produksiyon  ve dağıtım workshop’unda yeraldı. 2011 yılında İstanbul Film Festivali Türkiye-Fransa ortak yapım platformuna seçildi. Aynı yıl İtalya  Trieste ortak yapım workshop’ına ve 2013 yılında Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nin “Geliştirme Aşamasında olan  Filmler” seçkisine davet alan “Daire “ Ulusal Premierini Adana Altın Koza Film Festivalinde  gerçekleştirdi ve Film Yön En İyi Yönetmen Ödülüne değer bulundu. Filmin yapımcılığını Lacivert  Film Üstleniyor. 
 

 
 
 
 
Filmin Künyesi

Yönetmen:  Atıl İnaç

Oyuncular: Fatih Al, Nazan Kesal, Erol Babaoğlu, Görkem Kanbolat, Çağlar Çorumlu, Beren Demirkaya, Nihat Alpteki, Mehmet Ulay, Nalan Koruçim, Aysan Sümercan, Arın Kuşaksızoğlı, Doğukan Oruç, Ertan Vecdi, Gece ve Selen Uçer

Senaryo: Atıl İnaç

Görüntü Yönetmeni: Hayk Kirakosyan R.G.C

Kurgu: Niko, Deniz Kayık

Müzik: Emre Dündar

Yapımcı: Derya Tarım, Tolga Avcil, Atıl İnaç

Yapım Yılı: 2013

Ülke: Türkiye

Dil: Türkçe

Süre: 91

Dağıtım: M3 Film