“Basad Cep” Gösteri Salonu Törenle Açıldı.

Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD), 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde “BASAD CEP” adıyla bir tiyatro-sinema-konser salonu açtı. Salonun giderleri, BASAD üyelerinin ve sanatseverlerin imecesiyle karşılandı.

Derneğin bulunduğu 109 yıllık Bakırköy Kültür ve Sanat Konağı’nın çatı katında oluşturulan 80 kişilik “BASAD CEP” büyük beğeni kazandı.

Dünya Tiyatro Günü nedeniyle yapılan törene aralarında Hıfzı Topuz, Engin Ayça, Karabey Aydoğan, İskender Doğan, Ergin Gülen ve Cihat Tamer’in de olduğu pek çok sanatçı ve yazar katıldı.

Dernek başkanı A.İlhan Gülek’in konuşmasıyla başlayan törende Vural Çavuşoğlu’nun hazırladığı Bakırköylü Sanatçıların yer aldığı tiyatrolardan görüntülerin yer aldığı kısa film izlendi. Üstün Asutay’ın konuşmasından sonra Cihat Tamer “Yasaklar” müzikalinden şarkılar seslendirdi. Karabey Aydoğan’ın okuduğu Ruhi Su türküleri büyük beğeni kazandı. Erhan Canbulat, Erkan Saracık, Sercan Bayındır ve Dilara Elagözlü’den oluşan BASAD Orkestrası’nın film müzikleri konserinden sonra, gecenin son gösterisini Ümran Palabıyık ve Duygu Çiloğlu Arjantin tangolarıyla ile yaptı.

 

“BASAD CEP” GÖSTERİ SALONU

Adres: İstanbul Cad. No:38 Bakırköy-İst.

Tel: 0121 570 45 95

e.posta: basad@basad.org.tr

www.basad.org.tr