“Barış kanadım, sevgi silahımdır” diyen Tunuslu heykeltıraş  Sahbi Chtioui’nin eserleri 16 Haziran ile 16 Temmuz tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi ev sahipliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergilenecek

Savaşın yıkıcılığının sonuçlarının en derin ve en sarsıcı biçimiyle yaşandığı, heykellerinin parçalanıp yıkıldığı günlerde Kadıköy Belediyesi barış ve kardeşliğin önemini sanatın gücüyle anımsatacak.

Uzun yıllardır Fas’ta yaşayan Tunuslu heykeltıraş Sahbi Chtioui’nin barış ve kardeşlik heykelleri Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılacak sergiyle sanatseverlerle buluşacak.

Uzun yıllardır Fas’ta yaşayan Sahbi Chtioui’nin Türkiye’deki ilk sergisi 25 Mayıs – 8 Haziran 2015 tarihleri arasında Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde ‘Fas Kültür Haftası’ etkinliğinde açılmıştı. Sahbi Chtioui’nin ikinci sergisine Kadıköy Belediyesi ev sahipliği yapacak.

 ‘Barış kanadım, sevgi silahımdır’ diyen Sahbi Chtioui’nin barış ve kardeşlik heykellerinin sergileneceği Retrospektif heykel sergisi 16 Haziran Salı günü Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılacak. 16 Temmuz’a kadar açık olacak olan sergide Chtioui’nin barış temalı 42 parçalık bronz heykel koleksiyonu görülebilir.