Barış Sarıbaş | Kağıt İşler Sergisi

Barış Sarıbaş genç kuşağın geleceğe yönelik heyecan veren isimlerinden biridir. Marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesi Hüsamettin Koçan atölyesinden mezun olan sanatçı, başta İstanbul, Ankara ve İzmir sonra İtalya ve Almanya’da olmak üzere önemli kişisel sergiler açtı, yine yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere çeşitli kolektif sergiler ve sanat fuarlarına katıldı.

 

1998 – 2013 yılları arasında çağdaş Türk sanatının ustalarından Ekrem Kahraman ile sanatsal iş birlikleri gerçekleştirdi. On bir ödül aldı.

 

Eserleri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlara girdi, İtalya’da; Museo d Arte Contemporanea di Roberto Bilotti Ruggi D aragona, Museo di Arte Contemporanea di Cosenza, Palazzo Arnone di Cosenza, Luciano Benetton Museum olmak üzere dört müzenin kalıcı koleksiyonunda yer almakatadır.

 

Daha çok büyük ebatlı canlı renkli tuval çalışmaları ile tanıdığımız Barış Sarıbaş’ın bu sergide 2000 li yıllardan bu yana, tuvallerine paralel ürettiği kağıt çalışmalarına yer veriyoruz.

Sanatçının kağıt üzerine kömür ve kurşunkalemle oluşturduğu çalışmalarının yanı sıra, 2016 yılından beri yine kağıt üzerine ecoline kullanarak ürettiği monokrom işleri yer alacak.

 

Adres:Abdi İpekçi Caddesi No:22 /8

34367 İstanbul

Yorum Yaz