Güncellenmiş halleriyle, şarkılı, resimli EZOP MASALLARI 1

 

Ezop, dünyanın en ünlü fabl yazarlarından biridir. Tabiatta yer alan tüm varlıkların konuşmasının hikayeleştirmesi olarak kısaca anlatabiliriz fablı. Fablların kahramanları genellikle hayvanlardır. Ama bu hayvanlar insanlar gibi düşünür, konuşur ve tıpkı insanlar gibi davranır. Hayvanlar, insanlarda hangi özellik varsa onlara sahiptirler.  İnsan ilişkilerine dikkat çekerek, insanlığa ayna tutmuştur. Eleştirici ve sorgulayıcı mantığın egemen olduğu eserlerdir.

 

EZOP MASALLARI 1, şarkılarla zenginleştirilmiş geniş bir serinin ilk örneği olarak hazırlandı.

EZOP MASALLARI SERİSİni piyasadaki pek çok örneğinden ayıran önemli özelliklere sahip. Her bir masal, yetkin dublajcılar tarafından teatral olarak seslendirildi ve özel efektlerle renklendirildi. Yine her masalın kendine özel şarkısı var.

EZOP MASALLARInda yer alan masalların üzerinde, pedagoglarca çalışılarak, günümüz çocuk psikolojisine ve realitesine uygun olarak yeniden şekillendirildi.

Kartonet çalışması da çok titizlikle, her bir ayrıntısıyla tek tek uğraşılarak hazırlandı. Kitapçıkta yer alan resimler sanatçı Yeşim Dizdaroğlu tarafından çizildi.

EZOP MASALLARI SERİSİ’nin ilk örneği olan bu albüm, masalları, şarkıları, tasarımı ile çocuklarımızın zengin dünyasını daha da renklendirmek, bunu yaparken, sıkmadan eğitmek, hayata hazırlamak ve eğlendirmek amacıyla hazırlandı.

EZOP MASALLARI 1 albümünde yer alan eserler:

1- Konuşma

2- Karga ile Tilki

3- Kurt ile Kuzu

4- Kaplumbağa ile Tavşan

5- Aşık Aslan

6- Şehir Faresi ile Köy Faresi

7- Tuz Satıcısı ve Eşeği

8- Hasta Aslan

9- Köpek Horoz ve Tilki

10-Kuzey Rüzgarı ile Güneş