Oscar adayı “UZUN YOL” 05 Aralık’ta sinemalarda!

BAFTA tarafından İngiltere’nin Yabancı Dildeki En İyi Film dalında Oscar adayı gösterilen NİHAT SEVEN’in “UZUN YOL” filmi,  geçtiğimiz yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu ve Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleri ile dönmüştü. Oscar yolunda yeni bir başarıya imza atan film Türkiye’de 07 Kasım’da izleyici ile buluşuyor.

Ödüllü oyuncu Hakan Yufkacıgil (Fariz) ile  Nil Günal (Gülten)’a diğer rollerde Ahmet Özarslan (Salih), Murat Muslu (Selim) ve Bora Cengiz (Murat) eşlik ediyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TrZI-7ubaG0

 

Konu:

Gülten’in kamyon şoförü Fariz ile ilişkisini öğrenen ailesi, ailelerinin ismine zarar gelmemesi için iki gencin görüşmelerini yasaklar. Ayrı kalmak istemeyen iki aşık, Gülten’in ailesini karşılarına alma pahasına başka bir kasabaya kaçarlar. Aşklarıyla ayakta kalmayı başaran sevgililer, Gülten’in bir erkek çocuk doğurmasının ardından, yeni bir hayata adım atarlar.

Maddi sıkıntılarına bir de bebek eklenince, ilişkileri gergin bir hal almaya başlar. Fariz uzun yolculuklara çıkarken, Gülten de bir markette iş bulur. Fariz gizli gizli, eski alışkanlığı kumara yönelmektedir ve kaybeder. Fariz bu suçlulukla perişan oldukça, çift birbirine iyice uzaklaşmaya başlar.

Bu durumun üzerlerinde yarattığı baskı artıp, her ikisi de aşk uğruna yaptıkları seçimi gözden geçirip, sonuçlarıyla yüzleşirken, Gülten’in geçmişinden birisi aile onurunu kurtarmak için ortaya çıkar. Fariz ise son ihanete sebep verecek bir kumarın peşindedir.

 

Filmin Foto Galerisi için tıklayın

 

Yönetmen: Nihat Seven,

Senaryo: Melek Seven, Nihat Seven,

Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan,

Kurgu: Nigel Galt,

Müzik: Rachel James,

Sanat Yönetmeni: Elif Taşçıoğlu,

Yapımcı: Nihat Seven,

Yapım: Comedia Film, Blind Pictures,

Ortak Yapımcı: Comedia Film, Blind Pictures,

Oyuncular: Hakan Yufkacıgil (Fariz), Nil Günal (Gülten), Ahmet Özarslan (Salih), Murat Muslu (Selim), Bora Cengiz (Murat)

Dağıtım: Roll Caption

Ülke: Türkiye – İngiltere

Süre: 120 dk.

 

YAPIMCI-YÖNETMEN NİHAT SEVEN HAKKINDA

1973 yılında İmranlı – Sivas’ta doğdu. Sinema Tv  ve Sosyoloji bolumlerinde mezun oldu  Ayrıca  Londra Üniversitesi Performans Sanatları bölümünde 1 yıllık oyunculuk eğitimi aldı.  NFT’da Oyuncu Yönetmek eğitimi aldı. WAES’de yönetmenlik eğitimi ve 1 yıllık film yapımı eğitimi aldı. University of West of England’ta Avrupa sineması alanında mastır yaptı. Eğitim suresi boyunca sayısız workshop’a katıldı.

 Filmleri:

2013/2014 – Uzun Yol / Little Happiness

2012 – Suya Mum / Candle to Water 5 kisa film

2010 – Masal Aşklar  / Love Tales 7 kisa film

2010 – Kırk Kırık Söz (Kısa Film)

1999 – Gümüş (Kısa Film)