Türkiye’de son dönemin en yenilikçi gruplarından biri olan 123, 3 Ocak Cuma akşamı Babylon’da! 2014’ün baharında beşinci albümü “anja”yı yayınlamaya hazırlanan 123, albümün kayıdından önceki son konser olan bu performansta çoğunlukla yepyeni şarkılarına ağırlık verecek.
 
4 ve 5 Ocak günlerinde gerçekleşecek olan Demonation Festivali bu yıl da sludge’dan hip hop’a, dub’dan free jazz’a, çok geniş yelpazeden oluşan seçkisiyle Türkiye’nin bağımsız müzik sahnesinden isimleri bir araya getiriyor. Bant Mag.’in 2010 yılından bu yana devam eden Demonation Festivali serisinin dördüncüsü Babylon’da gerçekleşiyor.
 
Üretimlerini bağımsız yollarla sürdüren ve yayan müzisyen ve grupların sahne aldığı festival Demonation’da bu yıl Cumartesi günü Utkan la Deniz, Robotik Hayaller ve Komet, Balina, Marika, Alpman & The Midnight Walkers, 12 metreküp Soundsystem; Pazar günü ise Ah! Kosmos, Soundcollage, Pitohui, The Medical Phalanx of Space, Farazi V Kayra ve Nodul sahne alacak. Festivalde, geçen senelerden farklı olarak bu yıl “Bağımsız Müzik Sahnesinin Desteklenmesi” başlıklı panel de müzik meraklılarına açık olacak.
 
Yeni yılın ilk Cumartesi partisi için rota yine Babylon Lounge‘u gösteriyor. 4 Ocak Cumartesi akşamı 2014’ün ilk partisinde Radyo Eksen DJ’leri Güven Yıldız, Gülşah Turgut, İrem Berkel ve cömert bir listeyle karşınıza çıkıyor.