Yerel sahnenin en önemli temsilcileri Babylon’da! “Büyük Ev Ablukada Full Faça”, “Vans Off The Wall Music Night: Ayyuka, Eskiz, Softa”, Meriva ve Kenan Vural albüm lansman konserleri…
 
Kenan Vural, 4 Kasım Pazartesi akşamı Katil ve Maktül, ve Renk Körü albümleri ile sesini duyurmayı başaran Kenan Vural bu kez solo albümü Alem Dünya’nın lansman konseri ile Babylon’da müzik severlerin karşısındaki yerini alıyor. Yıllar öncesinden tanıdığı arkadaşları Tuncer Tunceli (gitar), Serkan Aşanel (bas gitar), Bülent Ay (davul) ve Koray Türker (tuşlu çalgılar) ile birlikte bu defa söz ve müzikleri kendine ait on şarkı ile yeni bir serüvene doğru yelkenlerini dolduruyor.
 
Üniversite yıllarında tanışan Mehmet Özkan (Klavye), Kaan Özcan (Gitar) ve Hakan Özcan’a (Bas gitar) 2007 yılında Soner Avcu’nun (vokal) katılmasıyla kurulan Meriva, kayıtlarını Babajim Stüdyoları’nda tamamladığı albümlerinin lansman konseri ile Babylon’da. Reuben De Lautour’un prodüktörlüğünü üstlendiği, Alp Turaç’ın mixlerini ve Pieter Snapper’ın mastering’ini üstlendiği albüm Babajim Records etiketiyle Kasım ayında dinleyiciyle buluşuyor.
 
Kurduğu iletişimle seyirciyle bütünleşmeyi başarabilen ender gruplardan biri olan Büyük Ev Ablukada 6 Kasım akşamı yeniden Babylon’da. İstanbul alternatif müzik camiasının son yıllardaki en önemli oluşumlarından Büyük Ev Ablukada, birçok klişeyi redderek, aykırı duruşları, sağlam müzikleri ve eğlenceli performanslarıyla ezberleri bozmaya devam ediyor.
 
Vans ve Bant Mag.’in ortak girişimleri sonucu ortaya çıkan Vans Off The Wall festvali, bu yıl ikinci kez gerçekleşecek. Türkiye’nin yeraltı sahnesinde ön plana çıkan isimlerin peşi sıra çaldığı Vans Off The Wall’un birincisinde Kim Ki O, Hayvanlar Alemi, Haossaa ve Grup Ses Beats yer almıştı. İkincisi 7 Kasım’da Babylon’da düzenlenecek olan Vans Off The Wall’un bu seneki konukları Ayyuka, Softa ve Eskiz olacak. Gece boyunca da Bant Mag. ekibi DJ Setlerinin başında olacaklar.