ALTERNATİF MÜZİĞİN

HEYECAN VERİCİ TOPLULUĞU AYYUKA SALON’DA

Türkiye alternatif müzik sahnesinin beğenilen isimlerinden Ayyuka, 21 Aralık Cumartesi gecesi 2013 yılında vereceği son konser için Salon’un konuğu olacak Müzikseverlerin 2001 yılından bu yana merakla takip ettikleri Ayyuka,yerel motiflerle harmanladığı renkli cümbüşlümüziğini Salon takipçileri için çalacak.

Davulda Alican Tezer, basgitarda Altan Sebüktekin, elektrogitarda Ahmet Kul, elektrogitar ve vokalde Özgür Yılmaz’dan oluşan Ayyuka, 21 Aralık Cumartesi gecesi tam kadro Salon sahnesinde olacak.

Kurulduğu 2001 yılından bu yana sayısız konser veren, Sonic Youth, Jonathan Richman gibiönemli isimlerle aynı sahneyi paylaşanAyyuka, ilk albümünü 2007 yılının Kasım ayında yayımlamıştı. Orijinali Orhan Gencebay’a ait “Ümitsiz Aşk” yorumu haricinde tüm söz ve bestelerin Ayyuka’ya ait olduğu, toplulukla aynı ismi taşıyan bu albümde yer alan  “Toz Bulutu” şarkısına çekilen klip ile daha geniş bir hayran kitlesine ulaştı.

Merakla beklenen ikinci albümü Kiracı Odaları’nı henüz Ekim ayında yayımlayan Ayyuka’nın 21 Aralık Cumartesi akşamı 22.30‘da Salon‘da vereceği konserin biletleri, 25 TL ve 15TL (öğrenci) üzerinden, Biletix satış kanalları ya da hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den temin edilebilir. Lale Kart sahipleri biletlerini %25e varan özel indirimlerle alabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Ana gişe İKSV pazar günleri hariç her gün 10.0018.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.