‘’ İpek Yolu ‘’

                                            Anastasiya Lapitskaya’nın

                                 Türkiye’de İlkkez Sergilenecek Olan

                  Resim Sergisi La Visione Art Galeride Açıldı.

 

Disiplinler arası dinamikleri çok yönlü bir eğitim ile bütünleştirip, tamamen kendi özgün dilini oluşturan Belarus asıllı Rus  sanatçı Anastasiya Lapitskaya’nın ‘’deneysel’’ olarak tanımladığı eserleri La Visione Art Galeri’de ve Türkiyede ilkkez sanat severlerle buluşuyor.

Mezun olduğu Vitebsk Sanat Okulu’nun ardından 1917 ‘de  Marc Chagall’ın kurduğu Belarus Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde resim, grafik ve stilistlik eğitimi alan Lapitskaya kavramsal ve çok yönlü düşünceden yola çıkarak eserlerinde bu minvalde deneysel ve çok katmanlı bir anlatım yolu seçmiştir. Salt resim sanatıyla değil ,eğitiminin etkisiyle tasarımsal sanatta da kendini varlayabilmiş sanatçı eserlerinde ipek, koton gibi kumaşlar üzerine (kesinlikle baskı ,print ve ebru içermeyen) tamamen el ve fırça kullandığı üretimler  yapmaktadır.

Onun bu vurgulu ve tamamen özgün kurgusal eserlerine ev sahipliği yapan La Visione Art Galeri 27 Şubat – 08 Mart 2018 ‘de Anastasiya Lapitskaya’nın Türkiye’deki ilk kişisel sergisine tüm sanat severleri bekliyor.