Amin Amen

Güneydoğu Anadolu’da İnançlar ve İnanışlar

Fotoğraf Sergisi

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve AFSAD-Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin işbirliğinde hayata geçen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde var olan inançların yörenin kültürel, sosyo-ekonomik yapısına olan etkisini, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerini, gelenek ve göreneklerini fotoğraflarla saptamayı amaçlayan Güneydoğu Anadolu’da İnançlar ve İnanışlar Fotoğraf  Projesi  tamamlandı.

AFSAD’ın GAP İdaresi Başkanlığı’nın desteğiyle yürüttüğü altıncı Bölge’de yaptığı yedinci çalışma olan ve 13 yıllık bir zamana yayılan Güneydoğu Anadolu’da İnançlar, İnanışlar Projesi bugüne dek ülkemizde yürütülen en uzun soluklu fotoğraf projelerinden biri oldu.

Proje Yöneticiliği’ni Serpil Yıldız’ın, Sergi Küratörlüğü’nü İbrahim Göğer’in yaptığı fotoğraf projesinin ilk sergisi 9 Şubat 2014 tarihine  kadar CerModern’de izlenebilecek.

Sergi, A. Kadir Ekinci, Asuman Ergüney, Aynur Ülker, Dilek Bal, Doğanay Sevindik, Erol Büyükyazıcı, Gülser Günaydın, İbrahim Göğer, Mehtap Yıldız, Mustafa Ertekin, Nureddin Özdener, Orhan Köse, Özcan Yurdalan, Selim Aytaç ve Serpil Yıldız’ın fotoğraflarından oluşuyor.