Perihan Mağden’in romanı, “Ali ile Ramazan” Onur Karaoğlu’nun yönetiminde sahneye uyarlandı.

Perihan Mağden’in romanı Ali ile Ramazan’ın 90’lı yıllarda yaşadıklarını anlatan oyun, 9 Şubat

günü matine ve suare olarak iki seans garajistanbul’da oynayacak.

Romanın baş kişileri Ali ve Ramazan’ın hikayesinin yanında günümüzde onların yaşadıklarının peşinden giden iki farklı hikaye de oyunun kurgusuna dahil ediliyor. Seyirciler bir yandan Ali ile Ramazan’ın 1990’ların zorlu günlerindeki hikayesini izlerken bir yandan da günümüzde yaşadıkları dünyanın, onları kabul etmesine uğraşan başka karakterlerin de hikayelerini ortak bir yapının içinde izleyecekler.

Ali ile Ramazan teatral olarak daha önce girilmemiş sularda hem Türkiye’de hem de başka ülkelerde yaşayan izleyicilere çarpıcı bir hikayeyi pek de alışık olmadıkları bir biçimde sunacak.

Uyarlayan: Onur Karaoğlu, İbrahim Halaçoğlu

Yöneten: Onur Karaoğlu

Yapım: Studio 4 İstanbul

Oyuncular: Fatih Gençkal Nadir Sönmez Gülen Karaman İbrahim Halaçoğlu Metin Göksel

 Işık Tasarım: Arek Nişanyan, Utku Kara

Işık Uygulama: Utku Kara

Dekor Tasarım: Öykü Akarca

Kostüm Tasarım: Deniz Çağrı Bilgili

Mekan Tasarım: Doruk Çiftçi

Müzik Tasarım: Recep Gül

Topluluk Hakkında:

Studio 4 Istanbul, 2002 yılından bu yana tiyatro ve sinema alanlarında çeşitli disiplinlerden sanatçılarla özgün çalışmalar gerçekleştiriyor. Tiyatroyu seyircinin önünde, seyirci ile birlikte yeni bir dünya inşa etme eylemi olarak yapıbozumcu bir yöntemle ele alan topluluğun ödüllü kısa film ve tiyatro çalışmaları aralarında ABD, Fransa, Kanada, Brezilya, Rusya ve Japonya’nın da bulunduğu yirmiyi aşkın ülkede sergilendi. Topluluk İstanbul’da son olarak farklı söylemi ve teatral yapısı ile öne çıkan Atış Serbest (2010) ve müzikal performans Bugün Aşık Olucam (2012) adli oyunları gerçekleştirdi.