Türkiye’nin önemli müzisyenleri ilk kez bir arada bir kitapta.

 

 

Şair ve müzik yazarı Kadri Karahan’ın hazırladığı ‘’Akustik Şiirler’’ isimli proje ülkemizin birbirinden değerli müzisyenlerini bu kez şarkıları ile değil şiirleri ile sizleri buluşturuyor.

 

 

Esen Kitap etiketi ile raflarda yerini alan ‘’Akustik Şiirler’’ iki yıla yakın bir sürede hazırlandı. İki değerli müzik yazarı / eleştirmeni Naim Dilmener’in ve Deniz Durukan’ın da önsöz yazarak katkıda bulunduğu kitabın geliri Serhan Şeşen Müzik, Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği’ne bağışlanacak.

 

 

Aydilge

Barlas

Birsen Tezer

Burhan Şeşen

Can Bonomo

Cem Adrian

Cenk Taner

Ceylan Ertem

Cüneyt Ergün

Çiğdem Erken

Demet Sağıroğlu

Deniz Özbey Akyüz

Doğan Canku

Ece Dorsay

Ece Ülker

Edip Emre

Eflatun

Erdal Güney

Erkan Oğur

Gülay Sezer

Gülcan Altan

Gürol Ağırbaş

Güvenç Dağüstün

Harun Tekin

Hüseyin Badıllı

Hüsnü Arkan

İlhan İrem

Jehan Barbur

Jülide Özçelik

Mabel Matiz

Mehtap Meral

Mete Özgencil

Nazan Öncel

Neslihan Engin

Özlem Taner

Serhad Raşa

Sevtap Ünal

Sezen Aksu & Meral Okay

Suavi

Ulaş Oral

Vedat Sakman

Yaşar

Yaşar Kurt

Yonca Lodi

Zafer Cımbıl

Züleyha

 

 

Bu kitap, müzikal anlayışları/öncelikleri çok geniş bir alana yayılmış isimleri bir araya getiriyor. Bu geniş müzikal anlayış ve öncelikler, kitabın içeriğine de olduğu gibi yansımış. (Form ya da biçim olarak) birbirinden farklı şiirler yer alıyor sayfaların arasında. Ama ortak noktaları, giderek kuraklaşan/ıssızlaşan “insan”a dair.

 

Naim Dilmener

 

 

Bu kitapta birçok değerli müzisyenin yazmış oldukları birer şiirle yer alması, ilk etapta şiir – müzik akrabalığına bir gönderme sayılabilir. Ama yapılan iş sadece bununla sınırlı değil. Müzisyenlerin müzik dışında başka bir sanat disipliniyle, şiirle bir araya gelmesinde bu sefer farklı bir anlam var. Burada yer alan müzisyenler erken yaşta kaybettiğimiz Serhan Şeşen adına kurulan derneğe katkı sağlamak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alıyorlar. 

 

Deniz Durukan