Ataşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Ataşehir Tiyatro Festivali’nin 5’incisi başlıyor. Bu yıl uluslararası bir boyut kazanan festival boyunca 15 oyun sahnelenecek.04 Mart- 10 Nisan tarihleri arasında yapılacak tiyatro festivalinde 15 oyun yer alacak.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek festival, İsviçre ve Gürcistan’dan katılacak tiyatro ekipleri ile birlikte uluslararası bir nitelik kazanacak.

Festival boyunca; Duru Tiyatro, Ankara Sanat Tiyatrosu, Moda Sahnesi, Ortaoyuncular, Dostlar Tiyatrosu, Enver Aysever, Sunay Akın, Tiyatro Formül, Yolcu Tiyatro, Ahmet Çevik Tiyatrosu, Ankara Simurg Oyuncuları Tiyatrosu, Tiyatro Kedi ve Enis Fosforoğlu Tiyatrosu tarafından Türk ve Dünya Tiyatrosu’nun önemli örnekleri Ataşehir’de sahnelenecek.

Her yıl olduğu gibi Ataşehirliler, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde yine tiyatro ile buluşacaklar. Festivalin 27 Mart akşamındaki konuğu ise İsviçre’nin Zohner Art Company ekibinin sunacağı Odysseia isimli oyun olacak.

Festival boyunca her akşam saat 20.30’da Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde başlayacak oyunların ücretsiz davetiyeleri; Ataşehir Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Halkla İlişkiler Birimi’nden, Ataşehir Novada AVM’ de bulunan Ataşehir Belediyesi Bilet Noktası’ndan ve Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’nde bulunan Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’nden temin edilebilinecek.

Festival Programı

Tarih – Oyun – Tiyatro

10 Mart Pazartesi- Masal Müfettişi – Ortaoyuncular
13 Mart Perşembe- Ben Bertolt Brecht – Dostlar Tiyatrosu
15 Mart Cumartesi- Sonra – Tiyatro Formül
18 Mart Salı- Clockwork Orange – Liberty Theatre /Gürcistan
23 Mart Pazar- Aykırı Kumpanya- Enver Aysever
26 Mart Çarşamba- İki Kitap Bir Heves – Sunay Akın
27 Mart Perşembe- Odysseia – Zohner Art Company / İsviçre
02 Nisan Çarşamba- Kapıların Dışında – Yolcu Tiyatro
04 Nisan Cuma- Her Yöne 90 Dakika – Ahmet Çevik Tiyatrosu
05 Nisan Cumartesi- İnsanlarım – Ankara Simurg Oyuncuları Tiy.
08 Nisan Salı- Kibarlık Budalası – Tiyatro Kedi
10 Nisan Perşembe- Deli – Enis Fosforoğlu Tiyatrosu

Oyunlar için Adres: Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi ve A.S.O.
Ataşehir Girişi BP Benzin İstasyonu Arkası, Merdivenköy Yolu No:1 Ataşehir, İstanbul