Halk şarkılarını bir de 4 VOKAL’in YOLCULUK albümünden dinleyin

Halk şarkıları acılarımızı, sevinçlerimizi, hüzün ve coşkularımızı anlattığımız, bu coğrafyanın ortak dilidir. Yüzyıllardır kuşaktan kuşağa aktarılan bu hazine, kimi zaman bir halk şarkısı, kimi zaman bir senfoni, kimi zaman da rock parçası olarak çıkıyor önümüze. Özündeki duruluk; zamandan, kimin söylediğinden bağımsız olarak yaşatıyor türküleri.

 

4 Vokal grubu Yolculuk albümünde farklı bölgelerden türkülere/halk şarkılarına aynı albümde yer verdiler ve bu eserlerin evrenselliğini anlatıyorlar.

 

Halk şarkılarını 4 ses söylerken de,  doğallıklarına  mümkün olduğunca sadık kalarak vokal geleneğini oluşturma amacındalar. Ve ülkemizde eksik olan vokal projelerine öncülük ediyorlar. Üstelik çok sade ve yalın alt yapılar kullanarak, eserlerin özüne hiç dokunmadan duyguları aynen aktarıyorlar.

 

4 Vokal Ayda Tangüner, Ezgi Bektaş, Devrim Ünay ve Barış Bahçeci tarafından oluştu ve albümde davulları Emre Yıldız, kontrbası M.Alper Kılıç, gitarları Barış Bozkurt, Barış Bahçeci ve tuşlu çalgıları Haluk Polat çaldı.

 

 

We Play’in vokal projelerinin ilki olan “Haluk Polat 4 Vokal” grubunun “Yolculuk” albümü 3 Ağustos 2013’te raflardaki yerini alıyor. Tam bir “yol” albümü olan “Yolculuk” ta herkes seveceği bir parça bulacak.

Albümde yer alan parçalar:

1 -) Osman Aga               

2 -) Gül Pembe                

3 -) Tutti Frutti                                 

4 -) Gelevera Deresi      

5 -) Dostum Dostum                     

6 -) Kızılcıklar Oldu mu                                 

7 -)Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme

😎 Evreşe Yolları

9-) Harman Dalı               

10-)Karanfil Oylum Oylum