Bu hafta toplam 8 film vizyona giriyor.4 yabancı 4 yerli film seyirciyle buluşuyor.

Yabancı filmler Büyük Kumar,Katliam Gecesi,Malavita,Mavi Yasemin,yerli filmler ise 3 kadın 3 kader,

Karnaval,Benimle Oynar mısın?Öyle Sevdimki Seni .

Viral Mecmua ‘da daha önce Büyük Kumar, Benimle Oynar mısın?,  Karnaval  filmlerini tanıtmıştık.

 Katliam Gecesi

Gerilim korku türündeki filmin yönetmeni Adam Wingard.

Oyuncular:Sharni Vinson Barbara Crampton Wendy Glenn Margaret Laney Ti West.

Filmin Konusu

Mükemmel başlayan bir hafta sonu bir anda değişecek ve katillerden oluşan maskeli bir çete bu ailenin evlerini basarlar. Kaçacak yeri olmayan kurbanlar tuzağa düşürülmüştür. Ailenin istenmeyen misafiri hepsinden daha yetenekli bir katil olduğunu kanıtlayıncaya kadar…

Malavita: Belalı Tanık

Dram,komedi,gerilim türünde olan filmin yönetmeni Luc Besson.

Oyuncular:Robert De Niro Michelle Pfeiffer Tommy Lee Jones Dianna Agron David Belle.

Filmin Konusu

Ünlü oyuncuların başrollerini paylaştıkları filmde Manzoni ailesinin kökenleri, aslında kötü şöhretli bir mafya geleneğine dayanmaktadır. Fransa nın Normandy bölgesine, tanık koruma programı çerçevesinde yerleştirilen Manzoniler, Black soyadını alırlar ama yeni çevrelerine alışmakta biraz zorluk çekerler. Anne Maggie kasabanın merkezini talan ederken, kardeş Blake ler okulda gizlice terör estirirler, Fred Blake adını alan Giovanni Manzoni ise her şeyi kontrol altında tutmaya çalışırken elinde kazalar çıkar…

Mavi Yasemin

Dram ve komedi unsurları bir arada yönetmen kendine has uslubuyla Woody Allen.

Oyuncular:Cate Blanchett Alec Baldwin Peter Sarsgaard Charlie Tahan Sally Hawkins,

Filmin Konusu

2008’deki borsa kriziyle hayatı altüst olan zengin bir kadının öyküsü. Çok ses getiren Mavi Yasemin’in  şimdiden Oscar adaylığı için adı geçiyor.

New York sosyetesinin ünlülerinden Jasmine’in hayatı, kocası Hal’in yatırım yolsuzluğunun ortaya çıkmasıyla altüst olur ve Jasmine, San Fransisco’da kasiyer olarak çalışan kızkardeşi Ginger’e sığınır. Beş parasız kalan Jasmine, huzuru anılarında, hayallerinde ve alkolde arar.Jasmine karakteri, milyarder borsacı Bernie Madoff’un karısı Ruth Madoff’a dayanıyor. Yatırımcılarının milyarlarca dolarını batırarak hüküm giyen Bernie, 150 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Woody Allen’ın daha önceki filmleri gibi Blue Jasmine de bir karakter analizi. Tek fark, bu karakterin, yönetmenin önceki filmlerindeki gibi depresyon geçiren ama affeden bir kadın olmaması.Ünlü oyuncu Kate Blanchett, tek varlığı olan parasını kaybedince kabuğuna çekilen Jasmine karakterini büyük bir başarıyla canlandırıyor.

Blue Jasmine’de oyuncu ekibi Wall Street krizi sırasında yaşanan acıları çok gerçekçi bir oyunla ortaya koyuyor. Jasmine’in başına gelenler  sinemaseverlere “oh olsun” dedirtebilir  belki ama çöküşünü izlemek gerçekten üzücü.  

3 Kadın 3 Kader

Dram türündeki filmin yönetmeni Ahmet Faik Akıncı.

Oyuncular: Esma Ünal,Aleyna Eroğlu,Meltem Telli.

Filmin Konusu:

Birbirinden farklı üç Zeynep’in kaderlerinin hikayesi ekseninde gelişen film, kadınların gördüğü fiziksel ve ruhsal şiddeti, cinsel tacizleri ve istismar gerçeğini odaklanarak, bu konuda sosyal sorumluluk parolasıyla yola çıkıyor. 13 yaşındaki Zeynep’in erkek kardeşi evlenecektir ve yaşadığı yerdeki toplumsal kurallar nedeniyle Zeynep de berdel karşılığında 70 yaşındaki bir adamla evlenmek zorunda kalacaktır.

Henüz bir lise öğrencisi olan başka bir Zeynep, durumlarının kötü olması nedeniyle annesiyle gittikleri bir yardım kuruluşunda zengin bir iş adamıyla tanışır ve kısa süre içerisinde gerek görünümü gerekse tavırları değişmeye başlar. Okula gitmeyen Zeynep babası tarafından zorla muayeneye götürülür ve işler karışır.

Diğer Zeynep ise aşık olduğu adamla evlenmek yerine babasının zoruyla, kendisinden yaşça büyük köyün zenginlerinden biriyle evlendirilmek istenir…

Öyle Sevdimki Seni

Dram türündeki filmin yönetmeni Orhan Tekeoğlu.

Oyuncular: Oktay Gürsoy, Alma Terzic, Duygu Yıldız.

Filmin Konusu

Trajik bir aşk hikayesini odağına alan film, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla hayatı altüst olan ve her şeye sil baştan başlayan Olga’nın öyküsünü beyazperdeye yansıtıyor. Olga esasında 1900’lü yılların başında taş ustası olarak çalışan ve Yalta’ya gidip burada işine devam eden Mustafa Usta’nın torunudur.

Sovyetler’in dağılmasının ardından Sarp Sınır kapısı açılır; Olga çalışmak ve yeni bir düzen kurmak için Trabzon’a gelir. Ne var ki kısa zaman içerisinde Trabzon’a o bölgeden gelen her kadının nataşa olarak adlandırılması sorunuyla o da tanışır. Bu esnada Cemal ile karşılaşması işleri iyiden iyiye karıştırır.
Toplumsal önyargılar, zorunlu göç ve parçalanmış aileler temalarını biraraya getiren bir film.