Bu hafta tam 10 film vizyonda..Bu filmlerden 2 tanesi yerli film .

Hızlı ve Öfkeli 6, Zoraki Radikal,Evde, Sadece Aşk, Vazgeçmem Senden,Kollarımda Kal  Bir Şarkının Peşinde, Güllerin Köpüğü , Kral Yolu,  Küf.

Viral Mecmua’da daha önce Küf ve Vazgeçmem Senden filmlerini tanıtmıştık.

Şimdi diğer filmleri tanıtalım.

Günlerin Köpüğü

Dram türünde sevenler için yönetmen  Michel Gondry çekti.

Film Fransız yazar Boris Vian’ın 1946 yılında 2 günde yazdığı romandan uyarlandı.Başrolde Türk seyircinin çok sevdiği oyuncu  Audrey Tautou var.

Oyuncular: Audrey Tautou , Omar Sy , Romain Duris , Gad Elmaleh , Alain Chabat

Filmin Konusu

Boris Vian romanında yozlaşmış ilişkiler içinde yaşanan bir aşkı ve ardından gelen ölümü gerçeküstü bir zeminde işlemektedir. Romanın kahramanı, varlıklı genç bir adam olan Colin, her zaman şık giyinen, becerikli uşağı Nicholas’la birlikte yaşamaktadır. Chloe adlı genç kızla tanışır ve kısa süre sonra görkemli bir törenle evlenirler.

Colin, arkadaşı Chick’in de sevgilisi Alise ile evlenebilmesi için, varlığının üçte birini onlara verir. Mutlulukları, balayında Chloe’nun akciğerinde zambak çiçeği çıktığı için gölgelenir. Bu acılı ve nadir rastlanan hastalığın tek çaresi hastanın çevresini çiçeklerle donatmaktır. Kısa süre sonra Colin tedavi adına yüklendiği giderleri karşılayamaz hale gelecektir.Bufilmin  gerçeküstü ve şiirsel bir hikayesi var.

Evde

Gerilim filmi sevenler için François Ozon yönetti.François ödüllü bir yönetmen.

Oyuncular: Kristin Scott Thomas , Emmanuelle Seigner , Yolande Moreau , Denis Menochet , Fabrice Luchini

Filmin Konusu

Gizlice sınıf arkadaşlarından birinin evine giren 16 yaşında bir erkek çocuğu, Fransızca dersinde yazdığı kompozisyonlarda bu olaydan bahseder. Fransızca öğretmeniyse öğrencisini çok yetenekli bulduğu için bu kompozisyonları okumanın tadını çıkarırken bu olaydan kimseye bahsetmez. Ama bu durum başlarına dert açacaktır.

Zoraki Radikal

Gerilim türü sevenler için  yönetmenliğini Mira Nair yaptı. ABD ,  İngiltere ,  Katar yapımcılığını yaptılar.Bizim İçin filmin sürpriz yanı HalukBilginer’in oyuncu kadrosunda yer alması.

Oyuncular: Haluk Bilginer , Kate Hudson , Liev Schreiber , Kiefer Sutherland ,  Nelsan Ellis

Filmin konusu

Pakistan’lı bir adam Wall Street’te başarıyı yakalamanın peşinde koşmaktadır. Kendini beklenmedik bir şekilde Amerikan Rüyası’nın bir düşmanlık krizinin ve ailesinin sürekli çağrısının arasında sıkışmış bulur. Wall Street ve Amerikan rüyasının beklediğimiz ya da düşündüğümüzün aksine o pembe ve hayal dolu görünümünün ardında aslında bir çok vazgeçiş ve geride bırakmayı gerektirdiğini, aslında bu başarının bir çok şeyi de kaybetmek olduğunun üzerinde duruyor film.

Hızlı ve Öfkeli 6

Aksiyon , macera türünü sevenler için Justin Lin yönetti.

Oyuncular: Vin Diesel , Dwayne Johnson , Paul Walker , Michelle Rodriguez , Luke Evans

Filmin Konusu:

Dom ve Brian’nın   Rio’da yaptıkları hırsızlıkla devirdikleri  Kingpin Krallığından sonra kendilerine 100 milyon dolar kalmıştır. Bu soygundan sonra kahramanlarımız dünyaya dağılmıştır. Ancak eve dönemiyor olmaları ve sonsuza dek kaçak yaşamaları, hayatlarını yarım bırakmaktadır.

Sadece Aşk

Romantik Komedi türünü sevenler için Susanne Bier yönetti.

Oyuncular: Pierce Brosnan , Trine Dyrholm , Paprika Steen , Bodil Jørgensen ,  Birthe Neumann

Filmin Konusu:

İda sıradan bir hayat süren bir kuafördür. Kanser olduğunu öğrenince tedaviye başlar ve tedavi sırasında saçlarını kaybetmesi  kocası tarafından aldatıldığını öğrenmesi onu çok sarsar. Kızının düğünü için yaptığı İtalya yolculuğunda dul bir adamla tanışır.Ve olaylar gelişir.

Kollarımda Kal

Dram türünü sevenler için bu Fransız filmini Marion Laine yönetti.

Oyuncular: Juliette Binoche , Edgar Ramirez , Aurélia Petit , Hippolyte Girardot , Amandine Dewasmes.

Filmin Konusu:

Tanınmış ve kendilerini işlerine adayan iki cerrah olan Mila ve Javier, 10 yıldan uzun bir süredir birbirlerine delicesine aşıktır. Birbirlerine duydukları sıra dışı aşkı korumak için her zaman büyük özen göstermiş, günlük hayatın sıradanlığına boyun eğmeyi reddetmiştir.

Ne var ki, Mila’nın beklenmedik hamileliği ve hastanedeki iş stresinin giderek artması karşısında, Javier çareyi daha çok içki tüketmekte bulur, bu yüzden de işinden uzaklaştırılır. İçindeki karanlık düşüncelere teslim olan Javier, eşi Mila’dan giderek uzaklaşır. Bununla birlikte, ilişkileri tehlikeye girince, Javier eşi Mila’yı geri kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

Bir Şarkının Peşinde

BelgeselBiyografiMüzikal sevenler için İrlanda ,  İngiltere yapımı filmi Malik Bendjelloul yönetti.

Oyuncular: Sixto Diaz Rodriguez , Malik Bendjelloul

Filmin Konusu:

70’li yılların başlarında farkında olmadan bir müzik efsanesine dönülen Detroit’li bir yerel müzisyenin hikayesini ele alan belgesel, Sixto Rodriguez’in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini işliyor.

Kral Yolu

Haftanın iki yerli filminden biri olan Kral Yolu, bir  çoçuk ve komedi filmi.Serli Seta Nişanyan yönetti.

Oyuncular: Doğa Rutkay , Nilgün Belgün , Yonca Evcimik , Arda Esen , Çetin Altay

Filmin konusu:

Anne ve babası arkeolog olan 10-11 yaşlarında bir çocuğun dedesiyle birlikte İstanbul’da başlayıp Erdemli’de devam eden macerası. Helenistik dönem kenti olan Erdemli’de bir kazı çalışmasında başlayan, çocukların buldukları harita ile kendilerini karışık bir macera içinde bulmalarıyla devam eden tatlı ve heyecanlı bir film.