Bu yıl İstanbul’da adeta bir yıldızlar geçidi izledik. Dünyaca ünlü starların konser turnelerine İstanbul’u alması sayesinde bu yılı da konserden konsere koşarak geçirdik. 
 
Bakalım şehrimize kimler gelmiş?
 
 
 
 
 
En çok satanlar listesinde 1. sırada yer alan ARTPOP albümü ile Lady Gaga, dünya turnesi kapsamında İstanbul’a geldi. Lady Gaga’nın İlk İstanbul Konseri – 16 Eylül 2014 – İTÜ Stadyum’da  gerçekleşti.

 

Justin Timberlake Solo Performansı ile İstanbul’da!

Justin Timberlake, The 20/20 Experience World Tour kapsamında ve The 20/20 Experience – 2 of 2 albümüyle ilk kez Türkiye’de. Bu muhteşem solo performansı ile 26 Mayıs İTÜ Stadyumu’nda sahne aldı.

 

Emma Shaplin ,Harbiye Açık Hava’da Konser verdi.

Emma Shapplin’in elektro pop rock türünün en nadide örneklerinden biri olmaya aday yepyeni albümü “Dust Of A Dandy” 2014 de  dünya’da ilk kez Rusya ve Yunanistan’dan sonra Türkiye’ye geldi.

 

Monica Molina  Harbiye Açıkhava’da!

Aşk şarkılarının büyülü sesi Monica Molina, kariyerinin en özel şarkıları ve yepyeni albümü Mar Blanca ile Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 6 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde konser verdi.

 

Neil Young Küçükçiftlik Park’ta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Vodafone Red sponsorluğunda, müzikseverlerin yıllardır merakla beklediği, efsane bir ismi ağırladı Rock müziğinin büyük ismi,unutulmaz şarkıların sahibi Kanadalı müzisyen Neil Young, İstanbul’daki ilk konserini Crazy Horse topluluğuyla 15 Temmuz akşamı KüçükÇiftlik Park’ta verdi.

 

Hugh Laurie

House dizisinde oynadığı Doktor House karakteri ile Türkiye ve dünyada geniş bir hayran kitlesi bulunan sinema ve televizyonun yıldız ismi Hugh Laurie, İstanbul Caz Festivali kapsamında ilk defa hayranları ile buluştu.

 

Tori Amos

Tori Amos, tam 7 yıl aradan sonra, yeni albümü Unrepentant Geraldines turnesi kapsamında,  KüçükÇiftlik Park’ta  konser  verdi.

 

 

Manu Chao

Dünyaca ünlü İspanyol asıllı Fransız müzisyen Manu Chao, La Ventura 2014 turnesi kapsamında Life Park’ta düzenlenen  festivalde sahne  aldı.

 

Adamo

Ülkemizde bazı şarkıları Fecri Ebcioğlu tarafından Türkçe’ye çevrilip Adamo tarafından Türkçe plak haline getirilip satış rekorları kırmıştır. Fecri Ebcioğlu, Adamo’nun, “Tombe La Neige” adlı şarkısını “Her Yerde Kar Var”, “Amour Perdu” adlı şarkısını “Sen Sevme Beni”, “Crier ton nom” adlı şarkısını “İsmini Haykırıyorum” şeklinde Türkçe şarkılar olarak çevirmişti.Yıllar sonra İstanbul’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda   konser  verdi.

İndila

Haftalarca liste başı olan dünyaca ünlü yıldız Indila, Reina Premium Energy Drink sponsorluğunda Suada Club – Galatasaray Adası’nda hayranları ile buluştu.

 

 

Luz Casal

Pedro Almodovar’ın ‘Yüksek Topuklar’ filminin unutulmaz sesi Luz Casal, kayıtlarını Los Angeles’ta gerçekleştirdiği yeni albümü ‘Almas Gemelas’ ile geri dönerken, hem yeni şarkılarını hem de 30 yıllık kariyerinin en güzel şarkılarını  Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na getirerek bahar sürprizi yaptı.

 

Carmen Souza

Afro-Latin, dünya müziği ve caz arasında gidip gelen renkli çizgisi ve şiirsel performansıyla Carmen Souza  Babylon’daydı.

 

Portishead 

İngiltere’nin ikonik grubu Portishead, aynı zamanda müzik akımı başlatan ender gruplardan biri olan Portishead, KüçükÇiftlik Park’ta   konser verdi.

 

Harula

Mutluluğu ve kederi, umudu ve acıyı, aşkı ve kaybetmeyi, zamanın ötesine uzanan şarkılarında ustaca anlattı.Harula Zorlu PSM’de  konser verdi.

 

 

 

Future Islands

ABD’li grubun Türkiye’deki ilk konseri  Salon’ da gerçekleşti.2014’te Primavera, Coachella ve Roskilde gibi festivallerdeki performansıyla bu senenin en çok konuşulan gruplarından olan Future Island dinliyicilere harikulade bir pop ve melodram denklemi sundu.

Morrissey

Güçlü sahne performansı ve şiirsel besteleri ile dünya çapında bir efsaneye dönüşen Morrissey, sevenlerine unutulmaz bir gece daha yaşatmak üzere Volkswagen Arena’da (Black Box) sahne aldı.

 

Ane Burun

Bağımsız müziğin Norveçli ismi Ane Brun, bir yıl aradan sonra yeniden İstanbul’da! İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Ane Brun konseri  KüçükÇiftlik Park’ta  gerçekleşti.