Bu hafta vizyonda 6 Film var.

Yabancı Filmler: Ustura Dönüyor,Yerçekimi,Kalbim Sende,Moebius,yerli filmlere gelince;

Kelebeğin Rüyası,İki Kafadar. 

Viral Mecmua’da Yerçekimi,  İki Kafadar, Kelebeğin Rüyası filmlerini tanıtmıştık.

Ustura Dönüyor

Aksiyon,gerilim türündeki filmin yönetmeni Robert Rodriguez.

Oyuncular:Danny Trejo Mel Gibson ,  Jessica Alba Alexa Vega Charlie Sheen.

Filmin Konusu

Eski ajan Machete Cortez, Amerika Birleşik Devletleri’nin onur listesindedir ve yeni görevi için Meksika’ya gönderilir. Burada onu ölümcül ve zorlu bir görev beklemektedir. Tüm gezegeni yok edebilecek güçteki bir silahı ve ona sahip olan silah tüccarı Mendez The Madman’i (Demian Bichir) etkisiz hale getirmek, hiç de kolay olmayacaktır

 

Kalbim Sende

Romantik komedi türünde olan filmin yönetmeni Joseph Gordon-Levitt Amerikalı aktör Joseph Gordon-Levitt’in ilk yönetmenlik denemesi oldu. Gordon-Lewitt, eleştirmenlerden olumlu puan aldı. 

Oyuncular:Joseph Gordon-Levitt Scarlett Johansson Julianne Moore Tony Danza Brie Larson

Filmin Konusu

Jon Martello, porno bağımlılığı olan ve kadınlar konusunda türlü takıntılara sahip olan bir adamdır. Arkadaşları arasında Don Juan olarak mimlenen Jon, kadınları elde etme konusunda da bir hayli başarılıdır. Bir gece kulübünde tanıştığı Barbara ise daha önce karşılaştığı hiçkimseye benzememektedir. Bir hayli çekici bir görünüme sahip olan Barbara, doğru erkeğin peşinde olan son derece idealist bir kadındır. Ve sırf bu nedenle bile Jon için önemli bir cazibe merkezi haline gelmesi kaçınılmaz olur. Jon bir yanda her daim yanında olan Esther’le ilişkisinin karmaşasını yaşarken diğer yanda Barbara’yı elde etmeye çalışacaktır.

 

 Moebius

Dram gerilim türünde ki filmin yönetmeni Kim Ki_Duk Geçtiğimiz yıl “Pieta –Acı” ile Altın Portakal’da izleyiciyle buluşan Kim Ki-Duk, bu yıl son derece çarpıcı bir başka yapımla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Oyuncular:Jae-hyeon Jo Eun-woo Lee Young-ju Seo.

Filmin Konusu

Kendisini aldatan kocasına beslediği düşmanlıkla tükenmiş durumda olan bir kadının intikam hırsı, oğlunda ölümcül bir yara bırakır. Bu olayın ardından kadın suçluluk duygusuyla ortadan kaybolur. Baba ise kendisi yüzünden bunalıma düşen oğlunun iyileşemeyeceğini anlar ve hayatını tümüyle ona adamaya karar verir. Yaralar zamanla kapanırken, annenin eve geri dönüşü aileyi çok daha korkunç bir yıkıma sürükleyecektir.

Usta yönetmen Kim Ki-Duk’un kendi ülkesi Güney Kore’de tartışma koparan filmi “Moebius”, dünya prömiyerini 3 Eylül’de Venedik Film Festivali’nde yaptı.