Kapsamlı bir koleksiyonu bir araya getiren “Şok Terapi: 1989 Sonrası Polonya’dan Dönüşümün Fotoğrafları” isimli sergi, 15 Ekim-29 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde ziyarete açılacak.
 
Şok Terapi, küratör Adam Mazur tarafından derlenen on fotoğraf sanatçısının çalışmalarından oluşuyor. Sergide çalışmaları yer alan fotoğrafçılar, Polonya’nın en önemli isimleri arasından seçildi. Projeye dahil olan çalışmalar, Polonya’nın son 25 yılına ve ülkenin 1989 sonrası geçirdiği dönüşüme göz atıyor.
 
 
Polonyalı fotoğrafçıların konuya farklı yaklaşımlarla sundukları eserleri, ziyaretçilerin Polonya’nın son 25 yıl içinde geçirdiği değişimlerin ölçeğini ve niteliğini görmelerine imkan sağlıyor. Katılan tüm sanatçılar, belgesel fotoğrafçılığı alanında çalışan isimler olmalarına rağmen, her biri eserinde özgün şekilde kendi vizyonunu yorumluyor.
 
Sergide eserleri yer alan sanatçılar: Anna Beata Bohdziewicz, Kuba Dabrowski, Elzbieta Janicka, Witold Krassowski, Chris Niedentahl, Konrad Pustola, Szymon Roginski, Tadeusz Rolke, Wojtek Wieteska ve Wojtek Wilczyk.
Şok Terapi: Polonyalıların 1989 Sonrası Dönüşümü sergisi Milli Reasürans Sanat Galerisi tarafından Polonya Kültür ve Milli Miras Bakanlığı, Nowy Dzialan Vakfı ve Culture.pl işbirliğiyle düzenlenmektedir.
 
Etkinlik, Polonya ve Türkiye arası diplomatik ilişkilerin 600. yılı kutlamaları kültür programı kapsamında hayata geçmektedir.
 
 
TARIH
15 EKI’14 29 KAS’14
 
Türkiye
Milli Reasurans Art Gallery
Maçka Caddesi 35, Teşvikiye, Şişli
Istanbul