GÜNAY KARACAOĞLU ve FIRAT DOĞRULOĞLU’YLA

“ŞENLİKLİ LİMONATA”,

12 ARALIK’TA

PERDELERİNİ AÇIYOR!

Günay Karacaoğlu ve Fırat Doğruloğlu’nun birlikte rol aldıkları kahkaha dolu yeni tiyatro oyunu “Şenlikli Limonata”; 12 Aralık 2013, Perşembe akşamı Trump Towers Tiyatro Salonu’nda perdelerini açmaya hazırlanıyor! Murat İpek’in yazıp yönettiği, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Şenlikli Limonata”; politika, toplumsal değerler, ahlak, sosyal başkaldırı ve oy birliğiyle kabul görmüş bütün bu masalların bir çırpıda yitip gittiğini, iki insanın kara mizah ilişkisi üzerinden anlatıyor.

Sezona güçlü yapımlarla iddialı bir başlangıç yapan AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu; iki kişilik yeni yapımı “Şenlikli Limonata”nın prömiyeri için geri sayıyor. Murat İpek’in kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği oyunda; ödüllü oyuncu Günay Karacaoğlu ile tiyatronun yanı sıra rol aldığı birçok sinema filmi ve diziyle tanınan Fırat Doğruloğlu birlikte rol alıyor. Müzikleri Çiğdem Erken tarafından hazırlanan “Şenlikli Limonata”nın dekor tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Emra Albayrak Şahin’in imzasını taşıyor.

“Şenlikli Limonata”;sarı uzun saçlı, bozuk Rusça aksanlı ve kötü komünist Fitnat ablasının pek de makul olmayan öğütleriyle sersemlemiş, lüks otel odasını sözde şenlendiren bir kadınla bu kadın tarafından her anlamda tacize uğrayan yakışıklı bir iş adamının hikayesi üzerinden ilerliyor. Zengin ya da fakir fark etmez, paranın acımasız gerçeği üzerine kurulu iki hayatın birbiriyle kesiştiği bu otel odasında, sabahın ilk ışıkları camlara vurmadan, kaçınılmaz olan başka bir gerçek daha, acıtarak aydınlanır… Aslında asıl inciten, acıtan; gerçekler değil, onları karşılayış biçimi olduğu ise yine sözde sarışın kahramanın ağzından dökülen şu sözcüklerle duyulur: “Neden bütün bunları bana söylüyorsun? Ben bir film kahramanı kadar güçlü değilim ki. Şimdi ben bu gerçekle ne yaparım? Yüzleşmek acı! Bunca süslü tören, bunca savaş hep şu söylediklerini duymamak için yapılmadı mı? Erkek değil misiniz işte, hem densiz hem de acımasızsınız! Haaa! Belki biraz da saf! Ama o kadar!”

Politika, toplumsal değerler, ahlak, sosyal başkaldırı ve oy birliğiyle kabul görmüş bütün bu masalların bir çırpıda yitip gittiğini, bu iki insanın kara mizah ilişkisinde çoğunlukla gülerek izlerken seyirciye kalansa, sadece yalın insan, aşk ve emanet bir soluktan başka bir şey değildir…

12 Aralık 2013, Perşembe akşamı saat 20:30’da gerçekleşecek prömiyeriyle Trump Towers Tiyatro Salonu’nda perdelerini açmaya hazırlanan “Şenlikli Limonata”nın biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.