Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma pilotu (Dwayne Johnson) ve artık araları pek de iyi olmayan eşi, Los Angeles’tan San Fransisco’ya, tek kızlarını kurtarmak için yola çıkarlar.

Ancak, kuzeye yaptıkları bu tehlikeli yolculuk, henüz sadece bir başlangıçtır. Ve ne zaman en kötüsü artık bitti diye düşünseler, daha da kötüsü başlamaktadır.

 

 

 

New Line Cinema ve  Village Roadshow Pictures’ın Aksiyon gerilim filmi “San Andreas Fayı,” Dwayne Johnson ile yönetmen Brad Peyton ve yapımcı Beau Flynn’i, global hitleri “Journey 2: The Mysterious Island”dan sonra tekrar biraraya getiriyor.

            Filmin diğer başrollerinde; Carla Gugino (“Night at the Museum,” TV dizisi “Entourage”), Alexandra Daddario (“Percy Jackson: Sea of Monsters,” TV dizisi “True Detective”), Ioan Gruffudd (“Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer”), Archie Panjabi (TV’ dizisi “The Good Wife”), Hugo Johnstone-Burt (Australya yapımı TV dizisi “Home and Away”), Art Parkinson (TV dizisi “Game of Thrones”) ve Oscar adayı Paul Giamatti (“Cinderella Man”) yer alıyorlar.

            Yapımcılar Beau Flynn (“Hercules,” “Journey 2: The Mysterious Island”) ve  Tripp Vinson (“Red Dawn”). Uygulayıcı yapımcılar; Richard Brener, Samuel J. Brown, Michael Disco, Rob Cowan, Steven Mnuchin ve Bruce Berman. Ortak yapımcı Hiram Garcia. Senaryo Carlton Cuse tarafından, Andre Fabrizio & Jeremy Passmore’un hikayesi doğrultusunda yazıldı.  

            Görüntü yönetmeni Steve Yedlin (“Looper”), yapım tasarımcısı Barry Chusid (“The Day After Tomorrow”), editör Bob Ducsay (upcoming “Godzilla”),Görsel Efektler yapımcısı Randall Starr (“Into the Storm”), Görsel Efektler süpervisörü Colin Strause(“The Avengers”), ve kostüm tasarımcıs Wendy Chuck (“Twilight”). 

“San Andreas Fayı” 29 Mayıs 2015’ten itibaren tüm dünyada 3D ve 2D olarak vizyona girrecek.

New Line Cinema Village Roadshow Pictures işbirliği ile sunar, bir FlynnPictureCo. Production yapımı, “San Andreas Fayı”. Film bir  Warner Bros. Entertainment Company şriketi olan Warner Bros. Pictures tarafından ve seçili bölgelerde Village Roadshow Pictures tarafından dağıtılacak.  Filmin Türkiye vizyon tarihi de 29 Mayıs 2015.