GARANTİ CAZ YEŞİLİ KONSERLERİYLE DOLU BİR HAFTA
SALON TAKİPÇİLERİNİ BEKLİYOR
 
Salon bu hafta Garanti Caz Yeşili kapsamında üç konsere evsahipliği yapacak. Guillaume Perret & The Electric Epic 27 Şubat Perşembe, Melt Yourself Down 28 Şubat Cuma, Caz Ağacı serisinin gecesi ise Lois Armstrong  Gecesi 1 Mart Cumartesi günlerinde gerçekleştirilecek.
Fil’m Hafızası’nın “Tematik Gece” etkinliği de 26 Şubat Çarşamba akşamı Salon takipçileriyle buluşacak.
 
Guillaume Perret Ve Ekibi The Electric Epic
 
“Ses kâşifi” olarak nitelendirilen kompozitör ve saksafoncu Guillaume Perret ve ekibi The Electric Epic, Garanti Caz Yeşili kapsamında Salon sahnesine konuk olacak. Saksafonuyla yeni ses arayışlarına çıkarak yazdığı notaları daha şaşırtıcı hale getiren Fransız müzisyen Guillaume Perret ve 2008 yılında kurduğu caz-fusion grubu The Electric Epic’in melez müziği, dinleyenlerin hislerini olduğu kadar hayal dünyalarını da tetikleyecek. Guillaume Perret & The Electric Epic’in, prodüktörlüğünü ünlü müzisyen John Zorn’un yaptığı albümü Brutalum Voluptus’tan güçlü ve baştan çıkarıcı şarkılarını seslendireceği konser 27 Şubat Perşembe akşamı 21.30’da Salon’da.
 
Melt Yourself Down
Garanti Caz Yeşili kapsamında bu hafta Salon’da konser verecek bir diğer isim ise Melt Yourself Down. Saksafoncu Pete Wareham’in etrafında şekillenen, Kushal Gaya, Shabaka Hutchings, Tom SKinner, Ruth Goller ve Satin Singh gibi caz, rock ve dünya müziği camiasının önemli isimlerini bünyesinde bulunduran Melt Yourself Down, Fix My Life, We Are Enough ve Release! single’larıyla dans pistlerini doldurmayı başarmıştı. Canlı performansıyla iddialı olan Melt Yourself Down bu kez 2013 Haziran’ında piyasaya çıkan son albümünden melodilerle 28 Şubat Cuma akşamı 21.30’da Salon’u sallayacak.
 
Louis Armstrong Gecesi
Bu hafta Salon sahnesinde yer alacak son Garanti Caz Yeşili konseri ise, 1 Mart Cumartesi gecesi gerçekleştirilecek Caz Ağacı etkinliği olacak. Dördüncü yılında “trompet dahileri vokaller ile renkleniyor” serisi ile devam eden Caz Ağacı, Miles Davis’in ardından bu ay Louis Armstrong’un eserlerini ele alıyor. Salon ve NU-DC işbirliğiyle düzenlenen gecede, Louis Armstrong’un sevilen parçaları usta caz müzisyenlerinin ellerinde yeniden şekillenecek. Gecede Meltem Ege, Başak Yavuz ve Şirin Soysal’ın vokallerine Şenova Ülker trompeti, Selen Gülün piyanosu, Erdal Akyol kontrbası ve Cengiz Baysal da davuluyla eşlik edecek. Vedat Özdemiroğlu ile Gonca Vuslateri’nin sunacağı konser 1 Mart Cumartesi günü 22.30’da Salon’da gerçekleşecek.
 
Fil’m Hafızası’nın Tematik Gece etkinliğinde bu ay:Arabesque Night 26 Şubat Çarşamba gecesi Salon’da
 
Sinemaseverlere alternatif bir sinema içeriği ve sosyalleşebilecekleri farklı deneyimler sunma amacıyla faaliyet gösteren Fil’m Hafızası tarafından düzenlenen Tematik Gece’nin bu ayki etkinliği 26 Şubat Çarşamba akşamı 21.00’da Salon’da. Fil’m Hafızası Sunar: Arabesque Night’ta, arabesk teması etrafında şekillenen kısa film gösterimlerinin yanında, arabesk müziğin efsane şarkılarından oluşan canlı performanslar ve ödüllü yarışmalar da olacak.
 
Fil’m Hafızası Sunar: Arabesque Night etkinliğinin biletleri 25 TL (oturmalı numarasız) ve 15 TL (ayakta), Garanti Caz Yeşili konserlerinin biletleri ise 30 TL (ayakta) ve 20 TL (öğrenci), üzerinden Biletix satış kanalları ve ana gişe İKSV’den temin edilebilir. Lale Kart sahipleri biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Ana gişe İKSV pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.