İlk filmi Çoğunluk  ile Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı Ödülü olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok ödül kazanan 23 Eylül’de vizyona girmeye hazırlanan, Seren Yüce‘nin ikinci uzun metraj filmi Rüzgarda Salınan Nilüfer’in fragmanı yayınlandı.

 

 

Türkiye’de ilk kez 35. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde seyirci ile buluşan film uluslararası prömiyerini geçtiğimiz hafta Kanada’da gerçekleştirilen, dünyanın prestijli festivallerinden 40. Montreal Film Festivali’nin ana yarışmasında yaptı ve büyük beğeni topladı.

 

Hayatındaki boşlukları doldurabilmek için devamlı hevesler üreten Handan ve ailesinin hikâyesinin anlatıldığı Rüzgarda Salınan Nilüfer’in başrollerinde Songül Öden, Tolga Tekin, Tülay Günal ve Eraslan Sağlam yer alıyor.

 

Seren Yüce’nin yazıp yönettiği filmin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer üstlenirken, müziklerini Replikas grubuyla tanınan Gökçe Akçelik besteledi.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Medienboard fonutarafından desteklenen, ayrıca Motiva Film ve Yeni Sinemacılar’ın yapımcılığında, Wüste Film’in de ortaklığında gerçekleştirilen Türkiye-Almanya ortak yapımı Rüzgarda Salınan Nilüfer’in çekimleri İstanbul’da gerçekleştirildi.