Ey Aşk     Halil Sezai

Hafızalarımıza kazının çarpıcı sözleri ve başka diyarlara sürükleyen müzikleri ile geçtiğimiz yıla damgasını vuran Halil Sezai , ikinci solo albümünü tamamladı. 14 şarkıdan oluşan”Ey Aşk”albümünün, müzik direktörlüğünü Sadun Ersönmez üstlendi.

Albüm İçeriği:

Ey Aşk, Günaydın, Sen ve Ben, Seni Beklerken, Garip, Hayalimin Ortasında, Yangın Var, Aşk Yakar, Yok, Dolunay, Üşüyorsam, SeniBeklemek, Yağmur, Dön

 Aşk Sadece…Fatih Erkoç

Aşk şarkılarının en iyi yorumcusu Fatih Erkoç, sadece aşkı anlattığı 14. solo albümüyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Türk Pop ve Caz Müziğinin güçlü yorumcu ve bestecisi Fatih Erkoçun Aşk Sadece isimli 14 solo albümü Fatih Erkoça ait 8 eserin yer aldığı albümde, Türkiyenin en iyi söz yazarı ve bestecilerinin de eserlerine yer verildi.
Aşk sadece isimli albümde İlhan Şeşene ait Yangınlar ve Sen Benim Şarkılarımsın isimli iki parçasının yanı sıra sözleri Şeydağ Tatlı Kazana, bestesi Fettah Cana ve düzenlemesi Mustafa Ceceliye ait Mor Salkım Dalları isimli şarkı da yer alıyor.

Albümde yer alan ve kayıtları Ömer Göksel tarafından yapılan Gözlerim açık gider parçasında Erkoça, piyanoda Gülden Teztel, Hatıralar ölmüyor parçasında ise Türkiyenin en iyi gitar virtüözlerinden biri olan Erdem Sökmen eşlik etti.
13 şarkının yer aldığı albümde ayrıca, Bir şans daha adlı parçada sanatçı, yeğeni Serra Erkoçla düet yaptı.Okuma kayıtları Bursada bulunan Fatih Erkoç Sanat Akademi stüdyosunda yapılan albümün, düzenlemeleri, mix ve masteringi Tarık Ceran tarafından yapıldı. Albümün ilk video klibi de, geçtiğimiz günlerde Bodrumda Şafak Karaman yönetmeliğinde söz ve müziği Fatih Erkoça, düzenlemesi Tarık Cerana ait Diyemem adlı parçaya çekildi.


Albüm İçeriği:

Diyemem, Vazgeç Ne Olur, Yangınlar, Bir Şans Daha, Sen Benim Şarkılarımsın, Mor Salkım Dalları, Ceza, Gözlerim Açık Gider, Eyvah, Sıcak Tenine, Hatıralar Ölmüyor, Geceler Sensiz Olmuyor, Tutkun.

 

Divane    Resul  Dindar

Dağların Karadumanı, sevdaların Nayinosu ve kendine has şivesi ile bilinen Resul Dindarın, Karadenizi bir baştan bir başa hissetmemizi sağlayacak “Divane” isimli albümü  müzik   marketlerde 
yerini aldı.

2008-2013 yılları arasında “Karmate” grubunun kuruculuğunu ve solistliğini üstlenmiş olan Resul Dindar, bu kez ilk solo albümü “Divane” ile karşımızda.Resul Dindarın “Divane” albümü, sanatçının 18 esere imza attığı, Karadenizde konuşulmakta olan çeşitli etnik dilleri de barındıran, otantik bir Karadeniz albümü.

Resul Dindar albümünde, kendi eserlerinin yanı sıra, pek çok anonim esere ve Erkan Ocaklı, Yüksel Baltacı, Fatih Sultan Kar, Mağruf Kibar, İbrahim Can, Nana Tsintsadze, Kemal Çiçek ve Ali Kaya gibi değerli sanatçıların da eserlerine yer verdi. Aranjörlüğünü Muhterem Surun, müzik yönetmenliğini ise Cem Sait Arslantunalı  üstlendi.

Albüm  İçeriği:

Sen Bu Yaylalari Yaylayamazsun, Manamo, Dedikodu, Momi, İzzet Dayı, Nişan, Karşılaşmalar, Xvala, Divane, Kara Deyiler, Hasret, Lalebi, Gelin Havası, Sevduğum, Çayır Biçiyom Çayır, Kanser Belası, Sevdali, Hapishane

 

Kelebeğin Rüyası    Rahman Altın

Kelebeğin Rüyası filminin seyirciyi derinden etkileyen müziklerinin, Rahman Altın imzalı soundtrack albümü müzik severlerle buluştu. DMC etiketiyle tüm müzik marketlerde yerini alan 30 özgün bestenin bulunduğu albümde Prag Flarmoni Orkestrası, 70 kişilik dev bir kadro ile Altının bestelerine hayat verdi.

 Rahman Altının müzik ve sinema otoriteleri tarafından sinema tarihine geçecek diye tanımlanan eserlerini çalan Prag Flarmoni Orkestrası daha önce Conan The Barbarian, District9 ve Star Wars: The Clone Wars televizyon serisi gibi büyük projelerin de müziklerini icra etmişti. Filmin özgün müziklerinden oluşan senfonik bir albüm olan Kelebeğin Rüyasında, Rahman Altının Kelebeğin Rüyası için bestelediği 30 özgün parçanın yanı sıra söz ve müziği Fehmi Egeye ait filmin balo sahnesinde yer alan ve İrem Şentürkün seslendirdiği Mehtaplı Bir Gecede parçası da yer aldı.

Yılmaz Erdoğan filmdeki parçalara ruhunu katan Rahman Altına albüm kapak yazısında şöyle teşekkür etti:

Ellerin ve dimağın dert görmesin Rahmanım.

Gün gelir, yolcu vedalaşır. Gün gelir, gidilir. Geriye filmler, şarkılar kalır ve bazen, yani işler yaver gittiğinde, kendisi de müziği de çok uzun yaşayacak filmler kalır.

Güzel anlatılmış öyküleri, kalbin akorduyla bestelenmiş şarkıları unutmak da mümkün olmaz hatırlamamak da.

Nice şarkılara Rahmanım…

Nice filmlere…

Yılmaz Erdoğan, filmde canlandırdığı usta şair Behçet Necatigilin Gece ve Şair siirini ve filmin son sözü olan Belkiyi albümün ön sözü olarak albüme okudu. Erdoğan kendi şiir albümünden uzun zaman sonra ilk kez şiir kaydı yaptı.

Gece ve Şair şiirinde Erdoğana Kıvanç Tatlıtuğ da eşlik etti . Ayrıca Behçet Necatigilin Sevgilerde adlı şiiri filmde yer almamasına rağmen Yılmaz Erdoğan tarafından albüm için seslendirildi.

Kıvanç Tatlıtuğ, Muzaffer Tayyip Uslunun Talihsiz Adam, Daktilo Bolluğu, Ermişin Rüyası, Yaşadığımız, Islık, Bi Koku Var Sende, Aynalardan Evvel, Günaydın Muzaffer Bey şiirlerini, Mert Fırat ise filmde hayat verdiği Rüştü Onurun Sen Varken, Nedamet, Öpüşmek Yasak, Alnımın Yazısı şiirlerini seslendirdi.

Belçim Bilgin de filmde karakterinin yazdığı Unutmak isimli mektubu ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun Aynalar’dan Evvel  şiirleri ile albümde yer aldı.

Albüm İçeriği:

Belki, Kelebeğin Rüyası, Piknik, Sanatoryum,Anlatacak Çok Şey Var, Sen Varken, Talihsiz Adam, Daktilo Bolluğu, Unutmak, İstanbul’a, Kartopu, Nedamet, ÖpüşmekYasak, ErmişinRüyası, Kelebek Uyandı mı, Yaşadığımız, Islık, Bir Koku Var Sende, Önce Öksürüverdim, Aynalardan Evvel, Şairler Duvarı, Zonguldaklı Şairler, Elveda Muzaffer, Elveda Rüştü, Alnımın Yazısı, Günaydın Muzaffer Bey, Maden Gece ve Şair, O kadar Beyazsın ki, Sevgilerde, Mehtaplı Bir Gecede.